Spotkanie

"Tajemnice Inków: Zapiski z Peru"

Jesteś tutaj

„Opowieść o tym jak wygląda życie w Peru, jakie są wartości, krajobrazy i kultura. Zabiorę Was w podróż od stłoczonej Limy leżącej nad Oceanem Spokojnym, przez majestatyczne Machu Picchu, zalaną tropikalnym słońcem dżunglę, i położone na wysokości ponad 3400 m. n.p.m. Cusco, aż po zasypane śniegiem Vinicunca.
 
Dowiecie się m.in. dlaczego pieniądze w Peru należy wąchać i gnieść, kokaina jest przekleństwem gdy koka jest darem, a także dlaczego na przedstawieniu Ostatniej Wieczerzy w katedrze w Cusco Jezus je świnkę morską.
 
Zdradzę także jak spakować się na dwutygodniową podróż, co ze sobą zabrać, i przede wszystkim jak tanio podróżować.”
Kuba Jagodziński

 

Z wykształcenia archeolog, etnolog, antropolog kultury, z zamiłowania spłukany podróżnik, który marzy o pracy reportera. Zwiedził 22 państwa.
 
Pływałem w ciepłych wodach Morza Karaibskiego i w dzikim, syberyjskim jeziorze. Podziwiałem wschód słońca w meksykańskiej dżungli i oglądałem jego zachód z paryskiego Łuku Triumfalnego. Zasypiałem w samochodzie u wybrzeży Morza Śródziemnego w Grecji, budziłem się słysząc gwar katalońskich ulic. W Andach na wysokości 5000 m. n.p.m. rozmawiałem z peruwiańskimi studentami, a przed klasztorem Cminda Sameba, nad którym góruje gruziński szczyt Kazbek oświadczyłem się najwspanialszej kobiecie na ziemi.
 
Podróże mają tak potężny ładunek, że nie jesteśmy w stanie spożytkować sami, dlatego swoimi przygodami dzielę się za pośrednictwem bloga: https://gobrokeontheroad.wordpress.com/
Nie
15.02.2018 (czwartek), godz. 18.00.

Wstęp wolny

 

15.02.18
czwartek
18:00
Plama
Spotkanie
Nie
www.facebook.com/events/195874981151631