Spotkanie

"Szlakiem najmłodszego sportu olimpijskiego. Od Nepalu po Palestynę"

Jesteś tutaj

Dzieciaki wszędzie są takie same, gdy widzą deskę, nie da się ich zatrzymać. Jednak w wielu miejscach na świecie deskorolka to nadal rzecz znana jedynie z reklam i opakowań słodyczy, pewna wizja dalekiego, innego świata. A tymczasem kilka miesięcy temu została uznana za dyscyplinę olimpijską, stając się jednym z najmłodszych sportów olimpijskich. Czy niedługo będzie więc odbierana tak samo jak piłka nożna czy siatkówka? Czy w Palestynie, Nepalu, Laosie będzie nadal czymś fascynującym i niespotykanym?
 

 

Adam Szostek podzieli się historiami z dalekiej Azji i Bliskiego Wschodu, skupiając się na Palestynie i tym, jak inaczej spojrzeć na kraj kojarzony głównie z konfliktem z Izraelem, terroryzmem i Stefą Gazy. A szkoda - bo gdy zobaczymy go od środka, to zobaczymy kraj pełen przemiłych ludzi, uzdolnionych dzieciaków, dobrej kuchni i wyjątkowej gościnności. Kraj, w którym wszyscy by chcieli, żeby... nikogo nie budziły przelatujące nisko myśliwce wojskowe.
 
Nie
Zapraszamy na pokaz slajdów i spotkanie do klubu „Plama” Gdański Archipelag Kultury na Zaspie. Wstęp wolny, projekt finansowany jest ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec (www.facebook.com/pg/RadaDzielnicyZaspaMlyniec).

 


16.11.17
czwartek
18:00
Plama
Spotkanie
Nie
www.facebook.com/events/1918730101782159