Spotkanie

"Subiektywny Senegal - czyli o muzyce, jedzeniu i życiu oczami tubaba”

Jesteś tutaj

"Plama" Gdański Archipelag Kultury zaprasza na spotkanie z Mają Kurant i pokaz slajdów zatytułowany: "Subiektywny Senegal - czyli o muzyce, jedzeniu i życiu oczami tubaba”. Wstęp wolny.
 
"Tubab” to biały człowiek, czy jak ja wolę tłumaczyć: “białas”, to słowo słyszałam często wykrzykiwane przez senegalskie dzieci mijane po drodze. Nie było w nim jednak agresji, ani rasizmu, a zdziwienie i czyste zaciekawienie naszą innością.
 
Tak samo jak my ich, oni zafascynowali mnie. Pojechałam do Senegalu poznać taniec i muzykę czarnego lądu, wróciłam z dużo większym bagażem i jeszcze większą świadomością, że jest tam bardzo dużo do odkrycia.
 
W mojej opowieści nie zabraknie baobabów, dżemu z mango, aromatu kawy z limonką, dźwięku bębna, dzikości sabaru, połączenia rastafarianizmu z islamem, rodzinności, żywych iskier w wodzie, wyspy niewolników, busików z Dakaru, warsztatu krawieckiego oraz dużych białych uśmiechów…i to wszystko ma się zmieścić w jednym spotkaniu? Dużo - ale postaram się przygotować jak najlepiej. ;)
 
Do zobaczenia,
Wasz Tubab Maja
Nie
22.03.18
czwartek
18:00
Plama
Spotkanie
Nie
www.facebook.com/events/163931344264832