Muzyka

Stare Radyjko

Jesteś tutaj

5 lipca 2015 (niedziela), godz. 12:00

Koncert zespołu Stare Radyjko połączony z warsztatami muzycznymi

Stare Radyjko to projekt, w którym skupiają się działania artystyczne i edukacyjne skierowane do najmłodszych. Nasza misja to traktowanie młodego odbiorcy serio. Serwowanie słów i dźwięków niebanalnych, z klasą, ale pełnych ciepła i pozytywnych emocji. Takich, które i zaciekawią, i uwrażliwią młodego słuchacza.

Stare Radyjko jak zawsze traktuje wszystkich odbiorców z pełną powagą. Jego piosenki wprowadzają najmłodszych w świat niebanalnych dźwięków, stroniąc od infantylizmu pobudzają wyobraźnię. Przy tym kołyszą, wpadają w ucho, zapraszają do rodzinnego słuchania i nucenia. Swoje kołysanki Radyjko układa w mieście - opowiedziane historie rozgrywają się wśród bloków, mokrych od deszczu ulic, rozmywających się świateł samochodów i zasypiających osiedli.

"Wspaniałe słuchowisko... kolejne fragmenty opowieści są intrygujące i wzruszające... Kiedy pojawiają się (...) pierwsze dźwięki, dziecko zaczyna mniej interesować się wykonywanymi dotąd czynnościami, siada, ucisza wszystkich wokół i słucha..." (Magdalena Żerek, Miastodzieci.pl, 2013)

„(…)najbardziej fascynująca edukacyjna opowiastka, którą dziecko chętnie odsłucha wielokrotnie, z takim samym zaangażowaniem, jak za pierwszym razem." (Agnieszka Pohl, Magazyn „Brzdąc”, 2014)

Po koncercie zapraszamy na warsztat:

Kino nieme pełne dźwięków
Zajęcia muzyczno-dźwiękowe, podczas których przyjrzymy się roli muzyki w filmie niemym. Dowiemy się, kim był taper i jaką pełnił funkcję podczas seansu, a także jakie zmiany w kinie spowodowało pojawienie się dźwięku. Następnie korzystając z instrumentów akustycznych, elektronicznych oraz przedmiotów codziennego użytku wspólnie stworzymy i zarejestrujemy ścieżkę dźwiękową do wybranych fragmentów filmowych.

wstęp: 10 zł

Nie
05.07.15
niedziela
12:00
Wyspa Skarbów
Muzyka
Tak