Spotkanie

"SRI LANKA - monsunowe opowieści" - pokaz slajdów

Jesteś tutaj

Wyspa to prawdziwa perła Oceanu Indyjskiego. Cejlon to na pierwszy rzut oka "w zasadzie Indie", ale jak bardzo mylne jest to stwierdzenie, można przekonać się już przez pierwsze dni pobytu.

Sri Lanka to Azja południowa w pigułce - buddyjskie świątynie, słynne pola herbaty, piękne plaże i fragmenty dżungli, nawet miasta gdzie można kupić wydobywane tam kamienie szlachetne.

Piotr Kowalczyk - podróżnik, geograf, pasjonat fotografii, kolekcjoner i zbieracz minerałów i skamieniałości, interesuje się światem w szerokim zakresie. W Polsce geograf i pilot wycieczek, studiował także w Norwegii. Nauczyciel geografii, uczy także języka angielskiego, tworzy strony www.

Podróże zaczynał od wycieczek górskich i działalności w PTTK, poznawania naszej pięknej Polski, potem przyszedł czas na wyprawy z cyklu „wszędzie da się rozbić namiot”- pustynie Maroka, wyspy na środku fjordów na Lofotach, bezdroża Masywu Centralnego czy norweskie góry zimą. W końcu Indie, Wyprawa do Afryki Zachodniej, ostatnio Gruzja i Sri Lanka. Miłośnik kultury Azji i jazdy autostopem.

Pasjonuje go nieznane, ciągłe odkrywanie miejsc i podróże survivalowe. Woli jeździć tam gdzie kończy się droga.

Bierze udział w w nowej promocji miasta Szczecina "Odkryj na dobre Szczecin". Autor prelekcji, pokazów i warsztatów podróżniczych. Pomysłodawca festiwalu "Tydzień Ziemi" na Uniwersytecie Szczecińskim.

Nie
11.12.14
czwartek
18:00
Plama
Spotkanie
Nie
https://www.facebook.com/events/1566270326925392/