Muzyka

Recital skrzypcowy - Anna Asieieva

Jesteś tutaj

W niedzielę 26 sierpnia o godz. 18.00 zapraszamy do Stacji Orunia na wyjątkowy recital skrzypcowy Anny Asieievej. Artystka przygotowuje się do wielkiego wydarzenia jakim bez wątpienia będzie udział w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Georga Enescu w Bukareszcie. Na fortepianie akompaniuje Andrzej Siarkiewicz.  Wstęp wolny.

Anna Asieieva urodziła się na Ukrainie, gdzie z wyróżnieniem skończyła Akademię Muzyczną Piotra Czajkowskiego w Kijowie. Po studiach, dzięki stypendium Królowej Hiszpanii Sofii, kontynuowała naukę u najlepszych profesorów w Madrycie. W 2014 roku rozpoczęła kolejne studia w Niemczech.
Skrzypaczka ma w swoim dorobku artystycznym liczne nagrody na renomowanych konkursach solistycznych i kameralnych – warto tu wymienić choćby Konkurs Szostakowicza w Sankt Petersburgu, Konkurs Bacewicz w Łodzi, konkursy w Madrycie, Lichtenbergu, w Mołdawii. Jest także półfinalistką XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.
Od 2016 roku pracuje w orkiestrze symfonicznej w Monachium. Gra na instrumencie z 1834 roku. W programie: J.S. Bach, M. Ravel, L. van Beethoven, G. Enescu

Stacja Orunia Gdański Archipelag Kultury
ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk
tel. 58 306 66 76 w. 36, 37
stacjaorunia@gak.gda.pl
facebook.com/StacjaOrunia
www.gak.gda.pl

 

Nie
OD: nie 26.08.18
DO: pon 27.08.18

Zobacz daty
18:00
Stacja Orunia
Muzyka
Nie
Powtarza się codziennie w poniedziałek i w wtorek i w środa i w czwartek i w piątek do pon. sie 27 2018.