Spotkanie

Pokaz slajdów i spotkanie: "Dookoła Australii przez Azję”

Jesteś tutaj

Pokaz slajdów i spotkanie
Konrad Smółko
"Dookoła Australii przez Azję”
15.03.2018 (czwartek), godz. 18.00
Wstęp wolny
 
„Nigdy wcześniej nie myślałem, że kiedyś znajdę się na Antypodach. Tymczasem, gdy zdałem maturę i dostałem indeks na Informatykę PG, w ramach nagrody dostałem bilet na koniec świata. Dookoła Australii przez Azję.
43 dni, 3 kontynenty, 6 państw, 6 mórz, 3 oceany, 4 strefy klimatyczne, 44 500 km, 7 700 km lądem, 36 800 km w powietrzu, 14 lotów, 2 wynajęte auta …
 
Wszystko nowe, pierwsze, endemiczne czyli jedyne w swoim rodzaju, jak cała Australia. Urzekły mnie jej niezmierzone przestrzenie, rozległe miasta, katedry termitów, kamienne fale, różnorodność gatunków i barw papug, kangury uciekające w światłach reflektorów, miniaturowe pingwinki wynurzające się z morskich odmętów, foki wykradające nam złowione ryby, pelikany połykające w pośpiechu resztki patroszonych ryb, zapierający dech podwodny świat Wielkiej Rafy Koralowej, potężny huk oceanu, którego fale od milionów lat rozgrywają partię Dwunastoma Apostołami jak szachowymi pionkami… i mnóstwo innych cudów natury, które są największym bogactwem Australii.
Chętnie opowiem o tym wszystkim 15 marca 2018 w klubie „PLAMA” Gdański Archipelag Kultury na Zaspie.”
Konrad Smółko

 

 
 
Nie
Wstęp wolny

15.03.18
czwartek
18:00
Plama
Spotkanie
Nie