Artystyczne

O projekcie: Historie po Oruńsku

Jesteś tutaj

Projekt kulturalno-społeczny skierowany jest do wszystkich mieszkańców i pasjonatów dzielnicy Orunia. Trwać będzie od marca do grudnia 2014. Polegać będzie na zbieraniu historii ludzi i dzielnicy. Zebrane opowieści posłużą za inspirację do stworzenia scenariusza spektaklu teatralnego. Punktem kulminacyjnym całego projektu będzie premierowy pokaz spektaklu, którego współautorami i współtwórcami będą mieszkańcy Oruni. Spektakl będzie wystawiony w przestrzeni publicznej dzielnicy.

W ramach projektu zapraszamy na comiesięczne, bezpłatne spotkania z ekspertami z wybranych dziedzin (np. fotografii, architektury, botaniki, historii), którzy opowiedzą o wyjątkowych architektonicznych walorach dzielnicy, nietuzinkowych okazach botanicznych, czy o wybitnych postaciach historycznych, które w dawnych czasach gościły na Oruni. W miesiącach letnich odbywać się będą tematyczne spacery po dzielnicy.

Zapraszamy również na bezpłatne warsztaty dziennikarskie dla młodzieży i dorosłych zainteresowanych samodzielnym zbieraniem opowieści najstarszych mieszkańców Oruni.  Podczas warsztatów uczestnicy nabędą umiejętności przeprowadzania wywiadów i zbierania historii. Opisane przez nich historie mieszkańców dzielnicy posłużą, jako inspiracja do stworzenia profesjonalnego scenariusza spektaklu teatralnego.

Wszystkich chętnych mieszkańców zapraszamy do udziału w grupie teatralnej, która weźmie udział w warsztatach teatralnych i spektaklu finałowym. Aby zostać jej członkiem wystarczą dobre chęci i zapał do pracy. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia aktorskiego. Zapraszamy chętnych w każdym wieku.

W trakcie trwania projektu odbywać się będą również warsztaty muzyczne dla dzieci i warsztaty video dla młodzieży. Uczestnicy tych warsztatów nabędą umiejętności, które pozwolą im wziąć czynny udział w spektaklu finałowym.

Więcej informacji:www.mojaorunia.pl, www.gak.gda.pl, www.facebook.com/historiepoorunsku

Udział we wszystkich wydarzeniach odbywających się w ramach projektu jest bezpłatny.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło grafiki: http://fotopolska.eu/494885,foto.html

Organizator: Gdański Archipelag Kultury

Partnerzy: Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej, Dom Sąsiedzki – Gościnna Przystań, Rada Osiedla Orunia –Św. Wojciech – Lipce

Patronat Medialny: Moja Orunia, Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl

 

Kontakt i informacje:
Dworek Artura GAK
Aleksandra Abakanowicz, Anna Kaźmierczak tel. 58 306 66 76 w.37, dworekartura@gak.gda.pl

Teatr GAK
Jarosław Rebeliński tel. 693 721 003

Nie
OD: śr 19.03.14
DO: nie 30.11.14

Zobacz daty
00:00
Stacja Orunia
Artystyczne
Nie
https://www.facebook.com/historiepoorunsku
Powtarza się codziennie do ndz. lis 30 2014.