Muzyka

Neverending Delays

Jesteś tutaj

8 lipca 2017 (sobota)

godz. 18:00

Wernisaż wystawy "Z Indii do Indonezji" - Wystawa Pracowni Batiku Słupskiego Ośrodka Kultury

godz. 19:00

Koncert Neverending Delays

wstęp wolny

 m 600 fot. Praetorian Black

Piotr Pawłowski (Made in Poland, The Shipyard) i Michał Miegoń (Kiev Office, The Shipyard) w muzycznym duecie Neverending Delays urządzają efektowną dekonstrukcje jazzu, muzyki tła (tytułowy Muzak) oraz elektroniki, przypominającej wspólny jam  Autechre, Marka Bilińskiego i Stanisława Soyki.

Każdy z czterech utworów na ich debiutanckiej płycie "Muzak The Masses", zgodnie z nazwą zespołu, charakteryzuje się nieskrępowaną wolnością w kwestiach długości. Neverending Delays raz na zawsze zacierają granicę pomiędzy przekazem podprogowym a zaskakującym doborem sampli.

Czy jest to soundtrack do samotnej nocy w ciemnym, zimnym markecie? Zapowiedź kwitnącego uczucia? Eksperyment stylistyczny? Nie, to Muzak dla coraz bardziej zagubionych mas idealnie skrojony na miarę naszych czasów.

Pierwsi słuchacze donoszą :

Jakub : "Od pierwszych sekund słuchania muzyki Neverending Delays słychać że duet opracował nowatorskie podejście do klasyki jazzu, podszyte gęsta tkanką spontaniczności, ale i niepokoju. Brak jest tu niepotrzebnej ekwilibrystyki, cieszą odniesienia zarówno do Namysłowskiego oraz Jacaszka"

Przemysław : "Słuchając albumu wyobrażam sobie powracających z długiej podróży rdzennych Kaszubów, którzy siadają na werandzie swojego dawno nie widzianego domu, zażywają tabakę i śpiewają swoje pieśni...ale zakłóca je harmider z sąsiednich domów"

Agnieszka : "Neverending Delays' to bardzo udany debiut tego superduetu, udanie łączący indie rock z jazzem, nieodstający poziomem od świeżych amerykańskich formacji występujących w tym roku na festiwalu Coachella".

Nie
08.07.17
sobota
19:00
Wyspa Skarbów
Muzyka
Nie