Film

Nakręć się! Pokaz filmów krótkometrażowych

Jesteś tutaj

Zapraszamy na krótkie filmy o pasji i inspiracjach, czyli „Nakręć się!”. Będzie to projekcja filmów krótkometrażowych nagrodzonych oraz wyróżnionych w ramach konkursu na krótką formę filmową „Nakręć się” organizowanego przez Projektornię GAK. W konkursie brały udział filmy wykonane „domowymi technikami” (kamerą, cyfrowym aparatem fotograficznym lub telefonem), które nie przekraczały 3 minut. Tematyka prezentowanych podczas pokazu filmów dotyczy pasji lub wydarzeń, które zainspirowały autorów do działania. W tym roku nadesłano 86 filmów z całej Polski. Tematyka oraz forma prac była bardzo różnorodna. Mini-dokumenty, krótkie animacje oraz krótkie formy fabularne. Podczas pokazu zaprezentujemy 16 najlepszych filmów VII edycji konkursu. Programi i więcej iinformacji w pełnym opisie. Wstęp wolny!

 

Pozwól się zainspirować! 

 

Zapraszamy na krótkie filmy o pasji i inspiracjach, czyli „Nakręć się!”. Będzie to projekcja filmów krótkometrażowych nagrodzonych oraz wyróżnionych w ramach konkursu na krótką formę filmową „Nakręć się” organizowanego przez Projektornię GAK. 

 

W konkursie brały udział filmy wykonane „domowymi technikami” (kamerą, cyfrowym aparatem fotograficznym lub telefonem), które nie przekraczały 3 minut. Tematyka prezentowanych podczas pokazu filmów dotyczy pasji lub wydarzeń, które zainspirowały autorów do działania.

 

W tym roku nadesłano 86 filmów z całej Polski. Tematyka oraz forma prac była bardzo różnorodna. Mini-dokumenty, krótkie animacje oraz krótkie formy fabularne oceniało jury w składzie: Izabela Terek –Jopkiewicz – pomysłodawczyni konkursu „Nakręć się” , pracowniczka Projektorni GAK, absolwentka ASP w Gdańsku, twórczyni teatralna; Krzysztof Kornacki – profesor nadzwyczajny UG, historyk kina, współzałożyciel i pierwszy prezes Dyskusyjnego Klubu Filmowego UG „Miłość Blondynki”, wykładowca m.in. Uniwersytetu Gdańskiego, Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Akademii Filmu Polskiego; Pawel Biliński - przez kilka lat działał jako członek Dyskusyjnego Klubu Filmowego UG „Miłość Blondynki” i współorganizował retrospektywy twórczości Przemysława Wojcieszka, Krzysztofa Zanussiego, Łukasza Barczyka i innych. Od dłuższego czasu zajmuje się edukacją filmową w Klubie Żak. Był jednym z pomysłodawców i redaktorów internetowego programu o kinie „Amatorzy TV”. Jest stałym współpracownikiem magazynu „EKRANy”; publikował też na łamach „Blizy”, „Lampy”, „Panoptikum” i portalu edukacjafilmowa.pl

 

Podczas pokazu zaprezentujemy 16 najlepszych filmów VII edycji konkursu:

 

1 miejsce – Joanna Polak „Portrety”

2 miejsce – Szymon Piegza „Mów mi Rico”

2 miejsce – Adam Krawczuk, Artur Petz, Ada Krawczuk „Czy się kochacie?”

 

Wyróżnienia:

Damian Koszewski „Hasztag”

Michał Ryniak „Mój tor”

Kajetan Kwaśniewski „Kwadratowa firma”

Amelia Morek, ***

Mirosław Judkowiak „Leon w Gdańsku”

 

Filmy wyróżnione udziałem w pokazie:

Patrycja Pawęzowska „the habit ants/ zwyczaje mrówek”

Barbara Madejska „Tato”

Izabela Chamczyk „Rzekotka: Coś”

Mirosław Judkowiak „Samotność”

Mirosław Judkowiak „Lekarstwo na młodość”

Kajetan Kwaśniewski „Witer is coming”

Jan Orszulak, Dominik Gałązka, Michał Czapliński – Standby Studio

Konrad Puchalski „Dom tymczasowy”

 

 

WSTĘP WOLNY

Nie
03.03.17
piątek
18:00
Dom Sztuki
Film
Nie
Projektornia GAK
https://www.facebook.com/events/605404542991340/