Wystawa

Moje flamenco

Jesteś tutaj

Zapraszamy 16 maja 2014 r. o godz. 18.00 do Domu Sztuki GAK na wernisaż wystawy Aleksandry Mieszkowskiej „Moje flamenco”. Wystawa potrwa do 6 czerwca

Aleksandra Mieszkowska o sobie:

  „Zamiłowanie do rysowania i  malowania odkryłam  studiując u Profesorów malarzy: Władysława Lama i Adama Gerżabka na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Pracując już zawodowo, po uzyskaniu dyplomu, nie ustawałam w  pielęgnowaniu zamiłowań artystycznych.

Pobyt w Grecji przyniósł indywidualną wystawę akwarel  w SARP w Gdańsku (1986r.), a powodzenie tej wystawy przyczyniło się do zaprezentowania przekroju moich prac  na wystawie indywidualnej w galerii Biura Wystaw Artystycznych w Sopocie (1987r.).  Od tego czasu brałam czynny udział w wystawach przy oddziale SARP Wybrzeże jak również w wielu wystawach indywidualnych np. w Gdańskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuki (2002r.),  w Biurze Wystaw Artystycznych w Gorzowie Wlkp.(2001r.) oraz indywidualnych i zbiorowych w Domach Kultury, w Nadbałtyckim Centrum Kultury,  w Woj. Bibliotece Publicznej i innych.

Tematyka prac, jak i techniki, w których pracuję są różne: akwarela, pastel, czasem olej, a także rysunek piórkiem  lub malowany tuszem na papierze ryżowym w stylu wschodnim. Bardzo kocham te swoje subtelne prace malowane tuszem, co nierzadko wiąże się z inspiracją poezją haiku.

Malowanie jest dla mnie jak andaluzyjskie pieśni t o n a s,  stanowi sposób na przeżywanie smutku, różnych porażek jak i nieokiełznanej  radości, kiedy świat odkrywa nam nieoczekiwanie swoje piękno.”

 

 

Nie
16.05.14
piątek
18:00
Dom Sztuki
Wystawa
Nie
piątek, Maj 16, 2014 - 18:00 do piątek, Czerwiec 6, 2014 - 15:05