Muzyka

Mikołaj Dudkiewicz - koncert i promocja książki

Jesteś tutaj

WWW BANNER - dudkiewicz

Zapraszamy na koncert instruktora „Wyspy Skarbów” GAK nauki gry na gitarze klasycznej - Mikołaja Dudkiewicza. Gitarzysta podczas koncertu zaprezentuje repertuar obejmujący utwory hiszpańskie z przełomu XIX/XX w. pisane przez wybitnych kompozytorów tego kraju m.in. Isaaca Albéniza i Francisco Tárregę oraz utwory znajdujące się w podręczniku „Fundament gry na gitarze” skomponowane przez kompozytorów, których sylwetki znajdują się na okładce książki: Fernando Sora, Ferdinanda Carulliego, Dionisio Aguado, Komitasa, Mauro Giulianiego, wspomnianego Francisco Tarregę i Johanna Kaspara Mertza.

PREMIERA książki
„FUNDAMENT GRY NA GITARZE. Podręcznik do nauki gry na gitarze” Mikołaja Dudkiewicza przeznaczony jest dla osób w każdym wieku, które nie miały dotychczas kontaktu z tym  instrumentem i nie posługują się biegle nutami. Książka podzielona jest na dwie części, teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej omówione są m.in. podstawy zapisu nutowego czy sposób trzymania instrumentu. W części praktycznej przedstawione są przykłady do ćwiczeń wraz z niezbędnymi objaśnieniami. 

Pomiędzy dwiema częściami znajduje się tabela najczęściej używanych nut na gitarze wraz ze szczegółowymi ilustracjami ułożenia dłoni. Na dołączonej do książki płycie CD nagrane są wszystkie utwory w odpowiednio dobranych dla początkującego tempach. 

Bogata szata graficzna książki opracowana przez Kingę Richter nie tylko uatrakcyjnia wygląd pracy, ale jest także narzędziem, które w sposób głębszy i bardziej świadomy ma wprowadzać w naukę gry na gitarze. Tę nową pozycję na rynku wydawniczym można polecić wszystkim początkującym, zarówno dorosłym jak i dzieciom, którzy chcą grać na gitarze hobbystycznie, bądź też stawiają pierwsze kroki w szkołach muzycznych. Dla tych, którzy mają już opanowane pewne podstawy może to być ciekawa propozycja spojrzenia na znane już zagadnienia w nowy sposób.

Od autora:
„Pomysł na książkę zrodził się kilka lat temu, kiedy pracowałem jako nauczyciel gry na gitarze za granicą. Zauważyłem wtedy, że pomimo mnogości różnych publikacji dla początkujących brakuje pozycji, która byłaby kierowana zarówno do dzieci jak i dorosłych. Szczególnie takiej, która koncentruje się na dobranym repertuarze pozwalającym w odpowiedni sposób ukierunkować rozwój mentalny i techniczny, jak i dostarczyć rozrywki na odpowiednim poziomie. Odnosiłem wrażenie, że do pracy z pozycjami obecnymi na rynku wydawniczym trzeba się zmuszać, by czegokolwiek się z nich nauczyć. Książka „Fundament gry na gitarze. Podręcznik do nauki gry na gitarze” powstała przez ostatni rok. Zależało mi na selekcji i doborze tylko najbardziej atrakcyjnych i uniwersalnych przykładów. Możliwości „przerobowe” początkującego są bowiem bardzo ograniczone i nie można marnować jego energii na granie rzeczy przypadkowych. Trwają już prace nad drugą częścią Fundamentu gry na gitarze. W planach mam również napisanie podręcznika do nauki gry na instrumentach klawiszowych.”

 

Zobacz jak prezentuje się książka:
https://www.youtube.com/watch?v=KZa10641E7A

Posłuchaj gry Mikołaja Dudkiewicza:
https://www.youtube.com/watch?v=HQAh1e0O1uk

https://www.youtube.com/watch?v=KWej6k6M2L4

https://www.youtube.com/watch?v=okG-9nF-mZg

12 października 2017 (czwartek), godz. 18:00

KONCERT Mikołaja Dudkiewicza oraz PREMIERA książki „Fundament gry na gitarze.”

Nie
12.10.17
czwartek
18:00
Wyspa Skarbów
Muzyka
Nie