Wystawa

Między snem a rzeczywistością // Wieloświaty - wernisaż wystawy

Jesteś tutaj

Projektornia Gdański Archipelag Kultury zaprasza na wernisaż wystawy malarsko – fotograficznej „Wieloświaty” - Adam Fleks (fotografia) oraz „Między snem a rzeczywistością” - Krystyna Kahsin (malarstwo), 23 stycznia (środa), godz. 18:00 w Projektorni GAK. Wstęp wolny!

„Między snem a rzeczywistością” – prace malarskie Krystyna Kahsin

Jak pokazać świat , który nie jest odbiciem rzeczywistości, nie jest jego karykaturą, nie jest również czymś całkowicie abstrakcyjnym, lecz jest rzeczywistością samą dla siebie?
Malarstwo to niezwykłe narzędzie poznania. Jest w nim coś tajemniczego. Dzięki niemu można dotknąć dwoistości naszego istnienia. Łączy w sobie to, co racjonalne, z tym co kryje się w zakamarkach podświadomości. Wciąga w swój świat, nie pozwalając na bycie biernym świadkiem tego co dzieje się dookoła, tu spotykają się wielkie namiętności i niepokoje. Świat staje się wielowymiarowy dzięki wieloznaczności użytych środków plastycznych.


„Wieloświaty” – fotografia Adam Fleks

Wystawiane prace są owocem eksperymentowania z własnoręcznie składanym wywoływaczem, używanym następnie do obróbki tradycyjnych czarno-białych papierów fotograficznych. Stanowią one podcykle (The Summer of the Middle Ages; Barocco, rococco: The Holy Cities) tworzonego od 2006 zbioru "Multiworlds", którego celem jest próba pokazania względności widzenia.
Autor wystawia wyłącznie zdjęcia wykonane aparatami analogowymi na tradycyjnych materiałach, obrabiane przez siebie.

Nie
23.01.19
środa
18:00
Projektornia
Wystawa
Nie