Artystyczne

Made in PLAMA: spektakl i wystawa

Jesteś tutaj

Jak co roku w maju kończy się kolejny sezon warsztatów twórczych w klubie „Plama” Gdański Archipelag Kultury na gdańskiej Zaspie. Jest to moment podsumowania 8 miesięcy pracy i okazja do wspólnego świętowania uczestników zajęć, jak i bywalców i miłośników „Plamy”.

Świętowanie rozpoczniemy o godz. 18.30 tegoroczną premierą i bardzo wysoko ocenianym przez widzów spektaklem rezydenta Teatru w Blokowisku - Teatru Zielony Wiatrak „Nic nas tu nie trzyma”.

Jest to realizacja dramatu Marka Branda inspirowanego powieścią „Pamiętniki Adama i Ewy”, którą napisał Mark Twain w 1906 roku. Twain w sposób humorystyczny ukazał losy naszych prarodziców od momentu stworzenia aż do momentu wygnania z Raju. Marek Brand w swoim dramacie kładzie większy nacisk na relacje, jakie zachodzą pomiędzy naszymi bohaterami. A co o spektaklu mówią widzowie?

„Bardzo dobre przedstawienie. Właśnie wróciłam ze spektaklu. Brawa dla aktorów - fantastyczni. Tekst mądry, błyskotliwy a zarazem zabawny. Przedstawienie proste w formie a jednocześni bogate w to co dla teatru najważniejsze: perfekcyjne aktorstwo , inteligentny tekst, a pod płaszczykiem rozrywki trochę zadumy. Jako widz serdecznie dziękuję.”

„Polecam wszystkim. Bardzo inteligentny humor, gra aktorska przekonywująca, dużo śmiechu i refleksji, a w dodatku bardzo dobra atmosfera tworzona przez aktorów (głos, humor, mimika, energia).”

„Polecam, spektakl ma dobre tempo, a reżyser zręcznie żongluje stereotypami damsko-męskimi, które śmieszą do łez, choć nie brakuje też momentów wzruszających, czy refleksyjnych. Polecam nie tylko na Walentynki.”

Po spektaklu, ok. godz. 20.00 zapraszamy wszystkich na wernisaż zbiorowej wystawy zatytułowanej „Made in Plama”, na której zaprezentowane zostaną prace uczestników warsztatów twórczych w „Plamie”.

Będzie można podziwiać tkaniny stworzone pod okiem Anny Niewiarowskiej-Zawilskiej, ceramikę tworzoną przez grupy Wioletty Ulatowskiej, rysunki i malarstwo powstałe w pracowni Magdaleny Mellin.

Nie

18.30 Teatr Zielony Wiatrak „Nic nas tu nie trzyma” – spektakl w Teatrze w Blokowisku


Ok. 20.00 (po spektaklu) wernisaż wystawy „Made in Plama”. Wystawę będzie można oglądać do 1 czerwca 2018 r. Zapraszamy!


Wstęp wolny


16.05.18
środa
18:30
Plama
Artystyczne
Nie
www.facebook.com/events/377409169428018