Spotkanie

Małgorzata Zimnoch "Chiny od kuchni”

Jesteś tutaj

"Plama" Gdański Archipelag Kultury i Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na pokaz slajdów i spotkanie podróżnicze. 13 grudnia (czwartek) o kulinarnej podróży po Chinach i nie tylko opowie Małgorzata Zimnoch. Początek spotkania: godz. 18.00. Wstęp wolny!
Projekt finansowany jest ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec.
 
„Czy Chińczycy jedzą zupki chińskie?
O której siada się w Chinach do śniadania i dlaczego nie ma tu kawy?  Ile lat potrzebuje zgniłe jajko, żeby stać się przysmakiem? Czy wszystko w Chinach daje się zjeść? Co było pierwsze – pizza czy chińska zupka? Chociaż w sumie jakie ma to znaczenie, skoro jedno i drugie wymyślili Chińczycy. Zapraszam na pełną smaku i niespodzianek podróż po Chinach od kuchni.
P.S.
To nieprawda, że Chińczycy jedzą wszystko, co przed nimi nie ucieka. Jak ucieka, to dogonią i też zjedzą :)”
 
Małgorzata Zimnoch – podróżuje, obserwuje i dokumentuje. Lubi wędrować tam, gdzie nie potrafi się dogadać i nikogo nie zna, bo wtedy najlepiej odkrywa ludzi i świat. W podróży jest ciekawska, a najwięcej przyjemności daje jej poznawanie miejsc poprzez smaki i zapach. Jej pasją są zdjęcia i filmy, a od niedawna w podróży towarzyszy jej dron. Motto, które pozwala jej spoglądać na siebie i na świat z odpowiedniej perspektywy: "Z punktu widzenia Drogi Mlecznej wszyscy jesteśmy z wioski".
Nie

 


13.12.2018 (czwartek), godz. 18.00

Wstęp wolny

 


13.12.18
czwartek
18:00
Plama
Spotkanie
Nie
www.facebook.com/events/1082711898574577