Muzyka

LASY/Stendek/ i warsztatowicze w Stacja Orunia

Jesteś tutaj

Koncert projektu LASY (Maciej Stendek), a także koncerty uczestników warsztatów to niezwykła inicjatywa. Z jednej strony dlatego, że na scenie pojawi się weteran trójmiejskiej elektroniki – Stendek – ze swoim rewelacyjnym, najnowszym projektem LASY. Z drugiej strony dlatego, że wystąpi grupa jego uczniów. Przez kilka miesięcy pod okiem Stendka grupa warsztatowa poznawała tajniki programu Ableton. Po tym czasie przyszedł czas na test. 26 października, uczestnicy warsztatów dobrani w duety zaprezentują swoją twórczość. Czy w kilka miesięcy da się opanować Ableton na tyle, aby tworzyć interesującą muzykę? Czy dla uczestników będzie to pierwszy nieśmiały krok w stronę kariery? Czy uda się przełożyć muzyczne inspiracje na własną twórczość? Od trapów po softelectro, od Tima Heckera po Moderat? Przekonajcie się sami już 26 października w Stacja Orunia. Wstęp bezpłatny!

PS Szykujemy dla Was również wiele atrakcji dodatkowych! W ciągu najbliższych dni będziemy je regularnie ujawniać!

 

 

LASY

Nowy projekt muzyczny Stendka (Maciej Wojcieszkiewicz), o którym Maciek mówi:

„Jest to próba znalezienia mostu łączącego dwie moje największe pasje: tworzenia muzyki i doświadczania lasu. Próba stworzenia muzyki nowoczesnej a zarazem osobistej i emocjonalnej.”

Debiutancki album Lasów ukaże się w październiku tego roku.

Stendek do tej pory wystąpił między innymi na festiwalach takich jak Open´er, Selector Festival w Krakowie, Plateaux Festival w Toruniu, Ambient Festival w Gorlicach, Digitalia w Szczecinie czy Festiwalu Ambientalnym we Wrocławiu. Supportował artystów takich jak Nosaj Thing, Squarepusher, Dookoom, oOoOO, Murcof, Tim Hecker, Biosphere, Booka Shade oraz Boys Noize.

Jest producentem nagrodzonej Fryderykiem 2017 dla najlepszego albumu elektronicznego najnowszej płyty Reni Jusis - BANG, która ukazała się w kwietniu tego roku, dla Sony Music Poland.

Linki:

https://www.facebook.com/LASYaudio/

https://www.instagram.com/stendek_lasy/

https://lasy.bandcamp.com/

 

 

Nie

Wstęp bezpłatny!


Miejsce wydarzenia: 


Stacja Orunia, ul. Dworcowa 9, 80-026, e-mail


26.10.17
czwartek
18:00
Stacja Orunia
Muzyka
Nie