Spotkanie

Krzysztof Kochanowicz ”Wycieczki i wypady Grupy Rowerowej 3Miasto“

Jesteś tutaj

„Plama” Gdański Archipelag Kultury zaprasza na pokaz slajdów i spotkanie z Krzysztofem Kochanowiczem – organizatorem aktywnego wypoczynku, dziennikarzem, przewodnikiem. Będziemy chcieli Was przekonać, że podróże i wyprawy nie muszą być dalekie, żeby były ciekawe, że żadna pogoda, czy brak środków finansowych nie powinny stawać na drodze chęci poznawania świata, nawet tego tuż za rogiem. Zapraszamy!

Na prelekcji Krzysztof Kochanowicz przedstawi słuchaczom nie tylko kierunki swoich podróży, ale opowie także jak się do nich przygotować. W jaki sposób zaplanować trasę, gdzie znaleźć ciekawe informacje, jak i w co zapakować się podróżując rowerem, wędrując, bądź płynąc kajakiem.

Podróżami i czerpaniem przyjemności z aktywnego wypoczynku zafascynował się dzięki rodzicom, którzy od małego wpajali mu „że ruch, to zdrowie”. Fascynuje go kraj, w którym mieszka – Polska. Widzi w niej wiele piękna, którym dzieli się z czytelnikami na łamach regionalnego portalu Trojmiasto.pl.

Prowadzi też własną stronę internetową, która jest skarbnicą informacji z przebytych wycieczek. Ponad pięćset artykułów ze szczegółowo opisanymi trasami rowerowymi, pieszymi, bądź kajakowymi jest inspiracją dla wielu mieszkańców trójmiejskiej aglomeracji, a także przyjezdnych.

Przy okazji podróży porusza również tematy kulinarne, promując kuchnię regionalną. Pisze poradniki związane z zastosowaniem sprzętu turystycznego, którego używa na co dzień w wyjazdach.

Jako założyciel początkowo nieformalnej Grupy Rowerowej 3miasto zorganizował wiele otwartych wycieczek, nie tylko rowerowych. Obecnie marka ta jest jego firmą, która oferuje aktywny wypoczynek zarówno dla dorosłych, jak i rodzin z dziećmi. W zależności od pory roku organizuje różnorodne formy aktywnego wypoczynku: wycieczki rowerowe, wędrówki piesze, a także spływy kajakowe. Wielokrotnie pracował nad projektami różnych szlaków, m.in. GreenVelo. Samodzielnie opracował i wyznakował szlaki rowerowe w Gminie Przywidz.
Nie
Krzysztof Kochanowicz
Grupa Rowerowa 3miasto
http://rowery.trojmiasto.pl/grt/

09.03.17
czwartek
18:00
Plama
Spotkanie
Nie
www.facebook.com/events/165233783980578