Muzyka

Koncert: Ondrej Smeykal & Dominik Muszyński

Jesteś tutaj

"Plama” Gdański Archipelag Kultury (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na koncert wirtuoza gry na didgeridoo Ondreja Smeykala. Wystąpi on towarzyszeniem instrumentów perkusyjnych, na których zagra Dominik Muszyński (WADADA).
 
Ondrej Smeykal - jednoosobowa orkiestra didgeridoo to chyba najlepszy sposób by opisać niezwykłość muzyki tego fenomenalnego artysty. Oryginalny styl gry to rezultat całkowitego poświęcenia się temu instrumentowi. Od ponad dwóch dekad i z coraz większą intensywnością Ondrej stale rozwija i definiuje na nowo swoje własne unikalne podejście do didgeridoo. Fakt, że stosuje głównie niezwykle długie Didgoo - nawet do 4 metrów długości, pozwala mu uzyskać wyjątkowo głębokie tony i grać znacznie szerszy zakres dźwięków i podtekstów niż na standardowych Didgeridoo. Każda kompozycja, czy piosenka - jak on ją określa, jest bardzo odmienna w stylu, począwszy od break-beatu i organic Didgeridoo techno, aż po trance, ambient i wszystko pomiędzy.

Więcej na: www.smeykal.com 
 
Dominik Muszyński od 1991 r. zajmuje się muzyką i promocją kultury etno, gra na wszelkiego rodzaju instrumentach perkusyjnych, a w szczególności na bębnach (conga i djembe). Jest liderem zespołu WADADA (czyt. ładada), z którym koncertuje na terenie całej Polski i nie tylko. Projekt ten związany jest z perkusyjną muzyką etniczną z Afryki Zachodniej, Kuby, Jamajki, Brazylii, Gruzji, Azji, Australii, Bliskiego Wschodu i był jednym z pierwszych zespołów tu, w kraju nad Wisłą, uprawiających taką muzykę.
 
Więcej na:
 
 
„Plama” Gdański Archipelag Kultury
Ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk
Tel. 58 557 42 47
Nie

Bilety: 20 zł, do kupienia w dniu koncertu


11.10.18
czwartek
20:00
Plama
Muzyka
Tak
www.facebook.com/events/2344439098929381