Muzyka

Koncert: BABU KRÓL

Jesteś tutaj

“Plama” Gdański Archipelag Kultury (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na koncert zespołu BABU KRÓL!
 
Babu Król to wspólny projekt znanych postaci polskiej sceny alternatywnej – Bajzla i Budynia (znanych m. in. z projektów Pogodno i Bajzel). Ten pierwszy, to człowiek orkiestra – legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego, znany nie tylko w Polsce. Budyń to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu Pogodno. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie.
 
Babu Król zadebiutował świetnie przyjętym albumem „Sted” (2012) z autorską muzyką do tekstów Edwarda Stachury i zagrał dziesiątki koncertów w całej Polsce. Bajzel i Budyń wydobyli wiersze Stachury spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną. Kilometry pożerane w trakcie lat grania big-bitu zaowocowały wyczuciem rytmu poety wędrującego i piosenkami, które pokazują Stachurę jako kogoś bliskiego naszym czasom. Czasom wędrówek, migracji i poszukiwań.
 
Wiosną 2015 r. ukazała się druga płyta zatytułowana „Kurosawosyny”. Do nagrania nowego materiału zaprosili Joannę Sokołowską (znaną autorkę muzyki teatralnej, śpiewaczkę i performerkę), Antoniego „Ziuta” Gralaka (wybitnego polskiego trębacza jazzowego), Dariusza Sprawkę (jednego z najlepszych puzonistów w naszym kraju) oraz Aleksandra Orłowskiego (młodego wirtuoza perkusji). W odróżnieniu od pierwszej, ascetycznej i surowej płyty, druga brzmi orkiestrowo i przestrzennie. Zaprasza do zwiedzenia miejsc magicznych i niebezpiecznych, by nagle uwieść leniwym tempem karawany sunącej przez pustynię i znowu eksplodować kolorowym karnawałem nadmorskiej promenady.
 
Zapraszamy!
 

 

Nie
Bilety: 20 zł, do kupienia w dniu koncertu. Płatność tylko gotówką.

25.10.18
czwartek
20:00
Plama
Muzyka
Tak
www.facebook.com/events/293232264596966