Spotkanie

"Kobiecy Pamir Highway"

Jesteś tutaj

"Plama" Gdański Archipelag Kultury i Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na spotkanie podróżnicze w ramach cyklu „Na krańcach świata”.
 
22 listopada (czwartek) o kobiecej podróży rowerem przez Pamir opowie Tamara Kanecka. Początek spotkania: godz. 18.00. Wstęp wolny!
 
Projekt finansowany jest ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec. 
______
 
„Opowieść o tegorocznej, rowerowej wyprawie przez słynną Pamir Highway, która jest jedną z najwyżej położonych dróg na świecie. 2 dziewczyny, 3 tygodnie, 900 km, prawie 10 km przewyższeń. Niewyobrażalne piękno drogi prowadzącej z Tadżykistanu do Kirgistanu, z widokiem na Afganistan. Przygoda, która połączyła w sobie elementy wyczynu, jak i samo podróżowanie, czyli z zupełnie innej perpektywy poznanie kultury i życia Pamirczyków. Do tego wszystkiego zero turystycznego doświadczenia w siodle rowerowym przed wyjazdem. Brzmi niewiarygodnie? Niech ta historia będzie przykładem sukcesu w pogoni za marzeniami!”.
Tamara Kanecka
 
Tamara Kanecka-Brzóska – Z zawodu inżynier geodezji, aktualnie na etacie w branży lotniczej. Życiowo – podróżniczka, najchętniej chciałaby zobaczyć cały świat oraz poznać jak najwięcej jego mieszkańców. Do tej pory odwiedziła ponad 40 krajów. Najbardziej zakochana jest w Azji i Ameryce Środkowej. Od 5 lat zapalona motocyklistka. Swoich sił próbuje również we wspinaczce skałkowej i wysokogórskiej, do tej pory zdobywając kilka 4 i 5-cio tysięczników. Miłośniczka autostopu oraz szeroko pojętego "bezplanu". Członkini turystycznego klubu akademickiego AKK GDAKK oraz Klubu Wysokogórskiego „Trójmiasto”.
 
 
„Plama” Gdański Archipelag Kultury
ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk
Tel. 58 557 42 47
www.gak.gda.pl
www.facebook.com/PlamaGAK

 

Nie
Wstęp wolny.

22.11.18
czwartek
18:00
Plama
Spotkanie
Nie
www.facebook.com/events/191925631619437