Film

KinOrunia: Tajemniczy świat Arrietty

Jesteś tutaj

Już 5 kwietnia o godzinie 11:00 odbędzie się drugie spotkanie z projektem KinOrunia Prezentuje, na którym pokazana zostanie jedna z nowszych animacji Studia Ghibli – „Tajemniczy Świat Arrietty”.
 
Nie macie planów na pierwszą, kwietniową sobotę? A więc zapraszamy Was na kolejne, bezpłatne spotkanie z kinem na Oruni w Dworku Artura GAK.
 
Tajemniczy świat Arrietty
 
(94 minut | familijny, fantasy, anime)
 
Kilkunastoletni Shao choruje na serce. Przed poważną operacją zostaje wysłany do ciotki, aby w spokojnej, zielonej okolicy na przedmieściach mógł zregenerować siły. Tam chłopiec pozostaje pod opieką starej gospodyni, Haru. Pewnego dnia Shao zauważa niezwykłą mikroskopijną istotkę. To Arrietty, nastoletnia córka państwa Clock. Jej rodzina należy  do gatunku „pożyczalskich”, którzy zamieszkują zakamarki ludzkich domostw i żyją z „pożyczania”  drobnych, ale niezbędnych do przeżycia rzeczy – cukru, ciasteczek, chusteczek, igieł, skrawków materiału itd. Robią to bardzo dyskretnie - tak, aby żadna gospodyni nigdy nie zauważyła ubytków. Gdyby tak się stało, rodzina musiałaby wyruszyć na poszukiwanie nowego schronienia. Ale Arrietty nie ucieka. Między nią a Shao rodzi się przyjaźń. 
 
Film dla dzieci w wieku 6+, młodsi widzowie na odpowiedzialność rodziców.
 
Pokaz odbędzie się 5 kwietnia o godzinie 11:00 w Dworku Artura GAK.
 
Wstęp bezpłatny.

 

Nie
05.04.14
sobota
11:00
Stacja Orunia
Film
Nie