Muzyka

Jodowanie

Jesteś tutaj

Cykl weekendowych koncertów muzyki jazzowej, rozrywkowej i klasycznej, organizowany we współpracy z Akademią Muzyczną w Gdańsku w Parku im. J.J. Haffnera w Gdańsku Brzeźnie. Jubileuszowe Jodowanie odbędzie się pod hasłem 50 utworów na 50-lecie GAK-u.

12 sierpnia zagrają:

AREK CZERNYSZ TRIO
Trio powstało pod koniec 2016 roku. Zadebiutowało w finale Blue Note Poznań Competition 2016, na którym akordeonista otrzymał wyróżnienie. Zostało docenione na VI School & Jazz Festival zajmując I miejsce w kat. Jazz i Muzyka Rozrywkowa. Obecnie trwają przygotowania materiału na pierwszą płytę zespołu.
Zespół wykonuje autorską muzykę oraz standardy jazzowe.
Skład zespołu:
Arek Czernysz – akordeon
Piotr Szajrych – kontrabas
Antoni Wojnar – perkusja

Kiedy? 12 sierpnia, godz. 18:00-19:00
Gdze? kolumnada w Parku im. J.J. Haffnera Brzeźno
Wstęp wolny!


FOLK INSPIRATIONS
Folk Inspirations to jazzowy projekt inspirowany autentycznym folkiem.
Krystyna Gedzik – wokalistka jazzowa, pianistka, urodziła się w Brześciu na Białorusi i właśnie z folkloru tego regionu czerpie inspiracje muzyczne. Osiem lat temu przyjechała do Gdańska, gdzie ukończyła wokalistykę jazzową w Akademii Muzycznej. Podczas studiów powstał pomysł żeby zaprezentować przepiękne ludowe melodie w nowoczesnym brzmieniu. Połączenie folku, jazzu i muzyki improwizowanej jest bardzo ciekawe zdaniem artystki.
W 2013 roku powstała płyta „Folk Inspirations”, która składa się z ludowych pieśni oraz autorskich kompozycji matki artystki, Haliny Gedzik. Większość aranżacji przygotował kompozytor oraz saksofonista, Łukasz Juźko.
W muzyce Krystyny Gedzik usłyszymy dużo miłości, tęsknoty i nadziei. Utwór „Oj mamaczka” to dialog matki z córką o katastrofie w Czarnobylu. „Lecieli gęsie” to utwór z politycznym podtekstem, w nim powstaje pytanie, dlaczego Białorusini opuszczają swój kraj i tracą tożsamość narodową. Natomiast „Kołysanka” przepiękny utwór o osobistej treści napisany przez matkę artystki w najtrudniejszym momencie jej życia. Nie zabraknie również żywych, tanecznych rytmów „Jak wywidu Luku”, „Kupalinka” i „Wiosna”.
Skład zespołu:
Krystyna Gedzik – wokal
Łukasz Juźko – saksofon
Piotr Szajrych – kontrabas
Michał Ciesielski – piano
Marcin Jahr – perkusja
Kiedy? 12 sierpnia, godz. 19:15-20:30
Gdze? kolumnada w Parku im. J.J. Haffnera Brzeźno
Wstęp wolny!


13 sierpnia zagrają:

LONG STREET BRASS
Świeże brzmienie płynące z czterech pięknych instrumentów dętych blaszanych. Zespół Long Street Brass składa się z przyjaciół, którzy jeszcze w szkole zaczęli ze sobą grać. Wspólna pasja do żywej muzyki i tworzenia alternatywy do komercji scala ich do dzisiaj. Grają muzykę, która ich porywa, muzykę, która z całą pewnością porwie i was (lub wzruszy, albo po prostu pozostawi szczery uśmiech na twarzy). Mimo młodego wieku mają spore doświadczenie w graniu na różnorodnych imprezach. Zespół sukcesywnie rozwija się i poszerza repertuar, poszukując jednocześnie nowych brzmień. Long Street Brass to zespół, którego nie tylko posłuchasz. To przede wszystkim czterech młodych chłopaków maksymalnie otwartych na ludzi.
Skład zespołu:
Maks Pabjańczyk – trąbka
Piotr Kalita – trąbka
Jędrzej Mehring – eufonium
Artur Ostrowski – tuba

Kiedy? 13 sierpnia, godz. 18:00-19:00
Gdzie? kolumnada w Parku im. J.J. Haffnera Brzeźno
Wstęp wolny!


KOBIETY
KOBIETY powstały wiosną 1999 roku w Trójmieście z inicjatywy Grzegorza Nawrockiego. Zespół nagrał swoją debiutancką płytę pt. KOBIETY, wydaną przez Biodro Records, w grudniu 2000 roku. Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno krytyków, jak i słuchaczy. Na przełomie 2003/2004 zespół nagrał drugi album POZWÓL SOBIE, wydany przez trójmiejskie wydawnictwo Mandarynka. I tym razem płyta miała bardzo dobre przyjęcie. Obydwie płyty KOBIET wyprodukował Maciek Cieślak (Ścianka). W maju 2007 ukazała się AMNESTIA. Producentem albumu został Piotr Pawlak. Trzeci krążek przyniósł zespołowi bardzo duże uznanie, w tym nominację do Paszportów Polityki 2007 w kategorii Muzyka Popularna. Ostatni Album „Mutanty” zespołu KOBIETY z 2011 został uznany polską płytą roku według magazynu muzycznego „Machina”. Podczas swojej piętnastoletniej działalności zespół zagrał niezliczoną ilość koncertów w kraju i zagranicą, występując m.in. kilka razy w Studio im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce, na festiwalu artystów miast nadbałtyckich ArtGenda2002 w Hamburgu, w ramach Dni Polskiej Kultury „Nowa Polska” w Paryżu (2004) oraz na festiwalach w Holandii (Festivalhart Hoorn 2007) i Bremie (Viertelfest 2008).
Najlepiej muzykę KOBIET opiszą słowa innych: KOBIETY, to jak dotąd najbardziej udana próba przeniknięcia rockowej awangardy na grunt muzyki popularnej. Niektórzy nazywają ją „avant- popem”, niektórzy nazywają ją „alternatywnym rockiem rodem z Trójmiasta”, niektórzy twierdzą, że muzyka ta kojarzy im się z Krzysztofem Komedą, Lechem Janerką, albo że brzmi trochę jak „Hamburger Schule” pomieszane z „French chanson” i z „Berlin style”…
Najwyraźniej KOBIETY nie podlegają jednej konwencji i wymykają się schematom.
Skład zespołu:
Grzegorz Nawrocki – wokal, gitara
Marta Handschke – wokal
Paweł Nowicki – wibrafon, klawisze
Pat Stawiński – gitara basowa
Karol Pawłowski – perkusja
Kiedy? 13 sierpnia, godz. 19:15-20:30
Gdzie? kolumnada w Parku im. J.J. Haffnera Brzeźno
Wstęp wolny!

Organizator: Projektornia GAK, ul. Dworska 29 a, 80-506 Gdańsk, Tel. 58 343 46 91

Partner: Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, ul. Łąkowa 1-2,80-743 Gdańsk.

Nie

Wstęp wolny


12.08.17
sobota
18:00
Projektornia
Muzyka
Nie
sobota, Sierpień 12, 2017 - 18:00 do niedziela, Sierpień 13, 2017 - 20:30