Muzyka

Jodowanie

Jesteś tutaj

Cykl weekendowych koncertów muzyki jazzowej, rozrywkowej i klasycznej, organizowany we współpracy z Akademią Muzyczną w Gdańsku w Parku im. J.J. Haffnera w Gdańsku Brzeźnie. Jubileuszowe Jodowanie odbędzie się pod hasłem 50 utworów na 50-lecie GAK-u.

5 sierpnia zagrają:

DEADLY PLANTS
Deadly Plants to grupa pięciu energicznych muzyków, grająca amerykańską muzykę pop lat 50 i 60. Show, które tworzą - nasycone brzmieniem Rock'n'Roll i Rockabilly sprawia, że kobiety masowo wydają piski zachwytu, a mężczyźni następnego dnia wykupują gitary ze sklepów muzycznych. Wobec muzyki D.P. nikt nie pozostanie obojętny, każdej imprezie doda ona amerykańskiego powiewu. W jej oparach nawet oranżada będzie jak Daniel's z Colą.
Zespół zawiązał się w 2015r., a mimo to liczy na swoim koncie już przeszło 250 koncertów, zarówno kameralnych, jak i masowych, a także telewizyjnych. Na koncertach usłyszysz między innymi: "Pretty Woman", "Stand By Me", "Blue Suede Shoes", "Diana", "She Loves You", "Johnny B. Goode", "You Never Can Tell", "Rock Around The Clock" oraz wiele innych. Wszechstronne doświadczenia muzyków wnoszą do znanych utworów nową jakość.
Maciej Misza Borowitz - wokal
Krzysztof Augustynowicz - saksofon
Mikołaj Bogdański - gitara elektryczna
Sławomir Nowak - gitara basowa
Bartosz 'Rudi' Wilczkiewicz - perkusja
Kiedy? 5 sierpnia 2017r., godz. 19:00
Gdzie? Park im. J. J. Haffnera w Gdańsku Brzeźnie
Wstęp wolny!

6 sierpnia zagrają:

DANJAH
Danyah Ujazdowska – absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie Joanny Knitter oraz Cezarego Paciorka. Za wielokrotne występy dla Prezydenta Miasta Sopotu oraz członków AK otrzymała Stypendium za osiągnięcia w dziedzinie muzyki. Pomyślnie ukończyła The Summer Performance Program w prestiżowej uczelni Berklee College of Music w Bostonie. Kształciła się u P. Janice Gadsden Pendarvis oraz miała zaszczyt wystąpić w Avant Jazz Ensemble Neda Rothenberga, Balkan/Middle Eastern Fusion Ensemble Vesseli Stoyanova i Ricardo Manzon’s Salsa Ensemble. Wokalistka eksperymentuje na scenie muzycznej czerpiąc inspiracje ze swoich berberyjskich korzeni znajdując złoty środek pomiędzy muzyka przeszłości i przyszłości.
Kiedy? 6 sierpnia 2017r., godz. 18:00
Gdzie? Park im. J. J. Haffnera w Gdańsku Brzeźnie
Wstęp wolny!

DWA NA DWA
Dwa Na Dwa czyli po prostu dwie dziewczyny i dwóch chłopaków. Dwie absolwentki jazzu i dwóch absolwentów klasyki, dzięki wspólnej pasji połączeni w zespół. Hybryda oscylująca wokół gatunków smooth, jazz, bossa, pop, funky i innych. Mnogość stylów, w których poruszają się muzycy z pewnością sprawi, że każdy słuchacz znajdzie coś dla siebie. Poprzez własne aranżacje skład dostosowuje znane utwory na potrzeby sekcji. Przy pomocy różnorodnych środków muzycznych oraz mieszanki gatunkowej
i stylistycznej zespół proponuje odbiorcy to co dla ucha najciekawsze.
Agata Leśniewska - Wokal
Maja Biesek - Gitara
Adam Pachla - Bas
Nikodem Wojtkiewcz - Perkusja
Kiedy? 6 sierpnia 2017r., godz. 19:15
Gdzie? Park im. J. J. Haffnera w Gdańsku Brzeźnie
Wstęp wolny!

Organizator: Projektornia GAK
ul. Dworska 29 a
80-506 Gdańsk
Tel. 58 343 46 91
Partner: Akademia Muzyczna w Gdańsku im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
ul. Łąkowa 1-2,
80-743 Gdańsk

Nie

Wstęp wolny!


05.08.17
sobota
19:00
Projektornia
Muzyka
Nie
sobota, Sierpień 5, 2017 - 19:00 do niedziela, Sierpień 6, 2017 - 20:30