Familijne

Ja to bym...: Mały Stolarz. Warsztaty budowania karmników z drewna

Jesteś tutaj

Projektu jest jednym ze zwycięskich projektów w konkursie "Ja to bym..., czyli Twój pomysł na dom kultury". Dzieci i młodzież wraz z opiekunami zapraszamy do Projektorni GAK na warsztaty tworzenia domków dla ptaków. Podczas zajęć dziewczyny i chłopaki własnoręcznie wykonają projekt, przygotują materiały, zbudują i wykończą drewniane karmniki. Powstanie także wspólny karmnik, który pod koniec warsztatów zostanie umieszczony przed budynkiem Projektorni. Pozostałe zostaną umieszczone na terenie Brzeźna. Wspólnie wybierzemy miejsca. NA WARSZTATACH NIE MA JUŻ WOLNYCH MIEJSC.

Zajęcia składają się z siedmiu spotkań warsztatowych. Pierwsze z nich będzie teoretycznym wprowadzeniem do ornitologii, poprowadzonym w przystępnej dla dzieci formie. O ptakach opowie członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Później, w trakcie zajęć praktycznych, będziemy tworzyć projekty domków, obrabiać deski, bejcować, lakierować, składać i estetyczne dopracować elementy. Chcemy zachęcić rodziców, dziadków i babcie do wspólnego spędzenia czasu z dziećmi. Warsztaty poprowadzi Radek Czerniawski. Ostatnie spotkanie – 7 listopada – to wystawa stworzonych na zajęciach karmników, na którą zapraszamy wszystkich!

Terminy warsztatów: 13, 15, 20, 22, 27, 29 października, 3 listopada (poniedziałki i środy) w godzinach 17:00-19:00.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale NIE MAMY JUŻ WOLNYCH MIEJSC.

 Radosław Czerniawski – absolwent technikum ochrony środowiska, ornitolog – amator, od dziecka pasjonował się światem zwierząt, szczególnie ptaków. Zajmuje się stolarstwem, m.in. wykonywał meble drewniane na zamówienie, hobbystycznie zajmuje się renowacją starych mebli, szczególnie tych z lat 50-tych i 60-tych. Zajmował się obsługą techniczną w domu kultury i na festiwalach teatralnych. Jest aktorem teatru ulicznego. Szczególnie bliska jest mu praca z dziećmi, z którymi z łatwością nawiązuje kontakt i zdobywa zaufanie niezbędne do swobodnej, rozwijającej kreatywność pracy. Projekt „Mały stolarz...”, którego jest pomysłodawcą, został jednym z sześciu zwycięzców konkursu „Ja to bym..., czyli Twój pomysł na dom kultury!” na projekty mieszkanek i mieszkańców Gdańska.

Organizator: Gdański Archipelag Kultury

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2014.

Nie
OD: pon 13.10.14
DO: pon 03.11.14

Zobacz daty
17:00
Projektornia
Familijne
Nie
Powtarza się co tydzień w poniedziałek i w środa do pon. lis 03 2014.