Muzyka

Hatti Vatti /live band/ i uczestnicy warsztatów

Jesteś tutaj

Koncert Hatti Vatti, a także koncerty uczestników warsztatów to niezwykła inicjatywa. Z jednej strony dlatego, że na scenie pojawi się weteran trójmiejskiej elektroniki – Hatti Vatti i wystąpi jako live band odgrywając materiał ze świetnie przyjętej płyty „Szum”. Z drugiej strony dlatego, że wystąpi grupa uczniów Stendka (LASY), która przez kilka miesięcy pod jego okiem poznawała tajniki programu Ableton.

Czas na test. 12 maja uczestnicy warsztatów dobrani w duety zaprezentują swoją twórczość. Czy w kilka miesięcy da się opanować Ableton na tyle, aby tworzyć interesującą muzykę? Czy dla uczestników będzie to pierwszy nieśmiały krok w stronę kariery? Czy uda się przełożyć muzyczne inspiracje na własną twórczość? Od trapów po softelectro, od Tima Heckera po Moderat? Przekonajcie się sami już 12 maja w Stacja Orunia.


W dodatku dzięki uprzejmości sklepu Rock and Roll a także firm Korg i Alesis do waszej dyspozycji i testów będą syntezatory i urządzenia midi tych firm!

Imprezę poprowadzi Maciej Stendek.
Podczas warsztatów będą prowadzone zapisy na kolejną edycję.

Nie
https://bit.ly/2J1l2sZ

Hatti Vatti (Live band)

Hatti Vatti (live band) to projekt Piotr Kalińskiego – czołowego twórcy muzyki elektronicznej w Polsce, a także aktywnego muzyka i członka grup HV/NOON, Nanook of the North, FFrancis, czy Gówno.

Skład:
Piotr Kaliński (gitara + elektronika),
Paweł Stachowiak (Moog),
Rafał Dutkiewicz (perkusja).

Zagrają najnowsze wydawnictwo projektu - „SZUM”, który w zaskakujący sposób łączy różnorodność i minimalizm, dawkując napięcie. Na albumie dominują brzmienia analogowych instrumentów, a także sample odnalezione przez artystę w archiwach radiowych i filmowych. Piotr Kaliński na najnowszej płycie zadaje pytanie, czy żyjemy już w dystopijnym świecie maszyn. Czy społeczeństwo podlega całkowitej kontroli? Czy dwudziestowieczni futurystyczni twórcy naiwnie zachwycali się technologią, czy też przewidywali przyszłość? Dzięki współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym oraz holenderskim instytutem Sound & Vision, Kaliński wykorzystał archiwa dźwiękowe i przetłumaczył artystyczne wizje z drugiej połowy XX wieku na współczesny język nowej elektroniki. Echa prac kompozytorów ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia przemykają tu obok inspiracji płynących z eksperymentalnych animacji lat 70. i 80.

Maciej Stendek /LASY/

Stendek to jeden z najbardziej rozpoznawalnych trójmiejskich twórców muzyki elektronicznej. Do tej pory wystąpił między innymi na festiwalach takich jak Open´er, Selector Festival w Krakowie, Plateaux Festival w Toruniu, Ambient Festival w Gorlicach, Digitalia w Szczecinie czy Festiwalu Ambientalnym we Wrocławiu. Supportował artystów takich jak Nosaj Thing, Squarepusher, Dookoom, oOoOO, Murcof, Tim Hecker, Biosphere, Booka Shade oraz Boys Noize. Jest producentem nagrodzonej Fryderykiem 2017 dla najlepszego albumu elektronicznego najnowszej płyty Reni Jusis – BANG, która ukazała się w kwietniu tego roku, dla Sony Music Poland. Na scenie wspiera go perkusista wh0wh0 (Jacek Prościński), muzyk współpracujący z takimi artystami jak Tymon Tymański, MaJLo, Coldair. Stendek z Jackiem wspólnie tworzą także skład koncertowy Reni Jusis. Debiutancki album Lasów ukazał się w październiku zeszłego roku.

Linki:
https://www.facebook.com/LASYaudio/
https://www.instagram.com/stendek_lasy/
https://lasy.bandcamp.com/


Miejsce wydarzenia:
Stacja Orunia, ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk
e-mail: stacjaorunia@gak.gda.pl
tel: 58 306 66 76


12.05.18
sobota
18:00
Gama
Muzyka
Tak
Stacja Orunia
https://www.facebook.com/events/772447516291679/