Muzyka

Fractus Sextet

Jesteś tutaj

"Wyspa Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury
zaprasza na koncert zespołu
 
FRACTUS SEXTET
 
8 lipca (niedziela) 2018, godz.18.30, wstęp 5zł
 
Fractus Sextet to w dużym skrócie po prostu fuzja. Fuzja różnych gatunków muzycznych, ale też odmiennych muzycznych temperamentów. To kombinacja dwóch grup instrumentów. Z jednej strony trio klasyczne: skrzypce, wiolonczela i fortepian. Z drugiej zaś trio jazzowe: saksofon, gitara basowa i perkusja. Wydaje się niemożliwe połączyć te dwa światy w jedno. Jeśli jednak zrobi się to tak umiejętnie, jak robią to nasi artyści, efekt jest… nieziemski.
 
Zespół powstał w 2016r. i składa się z czołowych trójmiejskich muzyków, w tym pedagogów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku: Andrzej Kacprzak – skrzypce, Karol Sokołowski – wiolonczela, Tomasz Jocz – fortepian, Dawid Głowacki – klarnet, saksofon tenorowy, Beniamin Baczewski – gitara basowa, Grzegorz Lewandowski - perkusja.
 
Pierwszy projekt zespołu to „Piosenki bez słów”, czyli wokalna ekspresja przeniesiona na instrumenty - jasny, zdecydowany przekaz ujęty nie słowami, lecz dźwiękami. Premiera projektu miała miejsce w styczniu 2017r. w Studiu im. Janusza Hajduna w Radiu Gdańsk i połączona była z transmisją na żywo. W kwietniu Fractus Sextet rozpoczął prace nad swoją pierwszą płytą o tym samym tytule, dzięki stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury na rok 2017.
 
Wszystkie utwory dla Fractus Sextet to kompozycje Beniamina Baczewskiego, który jest jednocześnie liderem i basistą zespołu. Jest to młody kompozytor, urodzony w Gdańsku, absolwent tutejszej Akademii Muzycznej, który dał się poznać trójmiejskiej publiczności dzięki wygranej w plebiscycie Młodych Twórców Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury w 2015r.
Beniamin ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jest finalistą Festiwalu Muzyki Filmowej Young Talent Award 2017 w Krakowie. Zdobył także I nagrodę za muzykę do filmu niemego Le Spectre Rouge z 1907 roku na XX Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim 2 Agosto (Bolonia/Włochy), na który nadesłano ponad 180 prac z całego świata.
 
Patronat medialny:
trojmiasto.pl
Radio Gdańsk
gdansk.pl

Koncert organizowany we współpracy z Klubem Winda Gdańskiego Archipelagu Kultury w ramach wydarzenia "Popołudnie z Muzyką".

Zapraszamy na pozostałe wydarzenia w Teatrze Leśnym.
http://www.teatrlesny.pl/

Nie
08.07.18
niedziela
18:30
Wyspa Skarbów
Muzyka
Tak
Winda GAK
https://www.facebook.com/events/1269380043197033/