Teatr/Taniec

Festiwal Zbliżenia: "Do niezobaczenia się z Panem"

Jesteś tutaj

Prapremiera spektaklu “Do niezobaczenia się z Panem” w reżyserii Marka Branda. Spektakl odbywa się w ramach festiwalu Zbliżenia. Wstęp na zaproszenia.

O programie  „Do niezobaczenia się z panem” można by powiedzieć, że to druga część programu muzyczno-kabaretowego „Tuwim or not Tuwim”.  W obu programach sięgnęliśmy do tekstów i kompozycje polskich artystów pochodzenia żydowskiego, tworzących przede wszystkim w okresie XX-lecia międzywojennego.  Jednak w „Do niezobaczenia się z panem” większą część stanowią piosenki Emanuela Schlechtera, wybitnego tekściarza, autora takich szlagierów jak ”Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Sex Appel”, „On nie powróci już”. To jego twórczość inspiruje dzisiaj takie artystki jak: Hanna Banaszak, Justyna Steczkowska, Anna Dereszowska. Oczywiście nie zabraknie specyficznego dowcipu zwanego „szmoncesem”.  

W programie będzie można usłyszeć stare i sprawdzone skecze napisane przez Konrada Toma – mistrza przedwojennego dowcipu oraz napisane współcześnie przez reżysera spektaklu, zainspirowanego twórczością Horacego Safrina.

W programie wystapią: Ola Lis, Maja – Miro Wiśniewska, Tomasz Kobiela, Florian Staniewski, Marek Brand. Kostiumy i scenografia – Anna Molga, opracowanie muzyczne – Ignacy Wiśniewski, reżyseria Marek Brand.

 Program powstał w ramach II edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej „Zbliżenia”.

http://www.zblizeniafestiwal.org/

Nie
12.09.14
piątek
18:00
Plama
Teatr/Taniec
Nie
https://www.facebook.com/events/282738111931823/