Familijne

Czerwony Kapturek - teatrzyk dla dzieci

Jesteś tutaj

Któż nie zna bajki o Czerwonym Kapturku?! Ta historia z naszego dzieciństwa przekazywana przez dziadków jest stara, jak świat. Był jednak ktoś, kto po raz pierwszy oczami wyobraźni zobaczył dziewczynkę w czerwonym kapturku, idącą przez las do chorej babci. 

Kim był autor pomysłu? 

Jak bajka powstawała? 

Dlaczego kapturek był czerwony, a nie np. żółty? 

 

Odpowiedzi na te wszystkie pytania poznamy podczas marcowego "Teatralnego popołudnia".

Znany naszym widzom Teatr Qfer przedstawi nam roztargnionego bajkopisarza, któremu w wymyślaniu historii już wymyślonej pomaga wielki autorytet w dziedzinie bajek, Mistrz Bajader. Ponieważ panowie prowadzą twórcze spory, rozjemcą staje się Niania, która też chce mieć wpływ na kształt bajki, co jest źródłem wielu komicznych sytuacji.

Dzieci stają się świadkami trudnego procesu twórczego, aktywnie w nim uczestniczą, by w finale powstała bajka oparta co prawda na znanym motywie, ale z czterema Kapturkami i oddziałem myśliwych. 

 

Spektakl posiada też walor dydaktyczny. Młody widz uczy się kolorów, poznaje arkana sztuki aktorskiej. Szczęśliwcy mogą wystąpić na scenie, a nawet zniknąć w przepastnym brzuchu wilka. Na kanwie znanej bajki powstało żartobliwe i rozśpiewane widowisko familijne.

 

Wstęp: 10 zł* (rodzice i opiekunowie wchodzą za darmo!)

*honorujemy kartę dużej rodziny.

Nie
23.03.18
piątek
17:30
Dom Sztuki
Familijne
Tak
https://www.facebook.com/events/1373634949407215/