Spotkanie

Bajka w samo południe: Umeme Changa – historia kameleona

Jesteś tutaj

Dom Sztuki GAK oraz Stowarzyszenie Nowy Port Sztuki zapraszają do wspólnego wysłuchania bajki "Umeme Changa  – historia kameleona". Bajkę odczyta autorka ksiązki Groszek Stanielewicz, która po prezentacji odpowie na pytania dzieci.

Zastanawialiście się kiedyś, jak potężna jest afrykańska dżungla? A teraz spróbujcie spojrzeć na nią z perspektywy malutkiego kameleona. Umeme Changa, bo tak nazywa się nasz bohater, chyba troszkę za długo chciał pozostać w bezpiecznej ostoi swojej skorupki. Gdy wreszcie wydostał się na świat, był zupełnie sam pośród bezkresu przestrzeni tropikalnej Afryki. Mały Umeme nie poddał się jednak strachowi, lecz ruszył w gąszcz, by szukać prawdy o samym sobie. A że dżunglę zamieszkuje niezliczona liczba różnych zwierząt, napotkał tam wiele ciekawych osobowości.

„Umeme Changa” to bardzo piękna baśń z wieloma opisami wprowadzającymi dziecko w świat wyobraźni. Duża czcionka, nieliczne ilustracje wykonane akwarelami sprawiają, że jest to doskonała lektura do poduszki oraz dla dzieci w szkole podstawowej. Opowieść o kameleonie może się stać doskonałym materiałem na lekcje etyki.

 

Po spotkaniu przewidziany jest warsztat plastyczny.

Wstęp wolny

Wydarzenie realizowane w ramach projektu "Mobilny Dom Kultury wraca do Nowego Portu".

 

Nie
13.10.18
sobota
12:00
Dom Sztuki
Spotkanie
Nie