Spotkanie

Andrzej Saysal - spotkanie autorskie

Jesteś tutaj

WWW BANNER - Soysal

Spotkanie z kpt. ż. w. Andrzejem Soysalem, który przybliży sylwetki morskich bohaterów z czasów walki o niepodległość.

Kpt. ż. w. Andrzej Soysal jako uczeń Szkoły Morskiej zafascynował się pracą na morzu. Ukoronowaniem jego długiej kariery morskiej było dowodzenie dużymi promami pasażerskimi Polskiej Żeglugi Bałtyckiej m.in. "Łańcutem" i "Wilanowem".

Praktyka morska Soysala na statkach Polskich Linii Oceanicznych obfitowała w liczne przygody. Zapisywał je na gorąco m.in. w reportażach dla "Panoramy Północy" i "Dziennika Bałtyckiego". Publikował liczne wywiady, m.in. z senatorem Edwarden Kennedym na waszyngtońskim Capitolu i Fidelem Castro w jego rezydencji pod Hawaną.

W swojej prozie Andrzej Soysal odmalowuje urodę i niebezpieczeństwo życia na morzu, utrwala pełnię marynarskich przygód oraz romantyzm morskiej żeglugi, które dla szczurów lądowych są "terra incognita". Jest autorem wielu książek takich jak: "Tajemnice dalekich rejsów", "Zaręczyny na transatlantyku", "Rywale z podwórka", "Wilhelm Gustloff", "Kawaler Krzyża Lotaryngii" oraz "Kapitanowie". Kpt. ż. w. Andrzej Soysal jest również autorem scenariusza o zatonięciu statku Wilhelm Gustloff. Fragmenty scenariusza ukazały się w czasopiśmie "Nasze morze".

24 maja 2018 (czwartek), godz. 18:00

Spotkanie autorskie z kpt. ż. w. Andrzejem Soysalem

wstęp wolny

Organizator:

logo poziome mono

Nie
24.05.18
czwartek
18:00
Wyspa Skarbów
Spotkanie
Nie