Spotkanie

Ameryka Południowa - spotkanie z podróżnikami

Jesteś tutaj

W programie:

Marcin Stencel – opowieści podróżnika: "Ameryka Południowa poza utartym szlakiem"
Michał Kochańczyk – wernisaż wystawy zdjęć z podróży: „Koloryt Ameryki Południowej”
Kasia Mystkowska – opowieści podróżnika: „W POGONI ZA MARZENIAMI,
czyli półtora miesiąca w Ameryce Południowej”
 
JUAN FELIPE ALVARADO  / Kolumbia - „Histora de un amor” - koncert                          
 
Więcej informacji..
Marcin Stencel
W ramach prelekcji opowie o trekkingu do ostatniej stolicy Inków - Vilcabamby, Święcie Krzyża w Boliwii oraz ostatniej wyprawie tratwą (250 km) po Rio Madidi (Park Narodowy Madidi w Boliwii).
 www.karinaimarcin.pl
Michał Kochańczyk
Jest doświadczonym podróżnikiem; przemierzył większość pustyń na świecie, wędrował przez wilgotne lasy równikowe, odkrywał ruiny preinkaskie w dorzeczu Ucayali, w czasie polarnej zimy przewędrował kilkaset kilometrów na nartach na Spitsbergenie, przepłynął w poprzek Bałtyk na drewnianej tratwie, spłynął w Amazonii za pomocą wioseł środkowy odcinek rzeki Xingu. W czasie swoich licznych podróży kopał złoto w Amazonii, pracował na plantacjach pieprzu i herbaty w Kerali w Indiach. Swoje wyprawy opisywał we wielu czasopismach, w lokalnej telewizji w Gdańsku zrealizował 60 podróżniczych programów telewizyjnych, jego film o wyprawie na Annapurnę był emitowany w pierwszych programie Telewizji Polskiej; podczas wyprawy na Kongur Shan najwyższy szczyt Pamiru Chińskiego w Sinciangu zrealizował film dokumentalny.
www.kochanczyk.pl
 
Kasia Mystkowska
Opowie o najciekawszych miejscach oraz mieszkańcach Kolumbii, Ekwadoru i Peru. Dowiemy się również o tym jak podróżować najtaniej oraz (co często jest pomijane w prezentacjach) o ciemnych stronach podróżowania. 
 
Juan Felipe Alvarado
Wyrazisty i wszechstronny głos, który zabierze nas w podróż po Ameryce Południowej. Usłyszymy wachlarz piosenek, które przekraczają granice i nie przemijają z czasem.
Juan Felipe Alvarado jest absolwentem wydziału muzyki Uniwersytetu EAFIT w Medellin w Kolumbii. Tam w 2002 roku rozpoczął kształcenie wokalne pod kierunkiem profesor Danaili Hristovy z Bułgarii, a następnie profesora Detlefa Scholza z Niemiec.
W listopadzie 2006 roku był jednym z laureatów IX Festiwalu „Ópera y Zarzuela al Parque” w Bogocie. W grudniu 2011 i styczniu 2012 roku został zaproszony przez Chór Mundus Cantat do interpretacji partii solowej utworu "Navidad Nuestra" argentyńskiego kompozytora Ariela Ramireza w Sopocie i w Gdańsku.
Przez pięć lat był dyrygentem chóru Cantabile w Medellin, z którym w 2013 roku wziął udział w Festiwalu Chóralnym Mundus Cantat w Sopocie.
Założył znaną w Kolumbii grupę muzyczną Montecarlo Producciones.
 
Nie
16.04.16
sobota
17:00
Winda
Spotkanie
Nie