Wystawa

„C-3 - akwaforta"

Jesteś tutaj

Wernisaż wystawy grafiki Dariusza Syrkowskiego p.t. „C-3 - akwaforta" Wybór prac graficznych techniki metalowe 1988-2014

DARIUSZ SYRKOWSKI - malarz, grafik. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na wydziale Malarstwa i Grafiki, kierunek malarstwo. Dyplom uzyskał w 1992 roku w pracowni Mieczysława „Miesta" Olszewskiego, aneks z grafiki warsztatowej w pracowni prof. Wiesława Dembskiego. Obecnie prowadzi Pracownię Rysunku i Malarstwa na wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2012 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego na ASP w Gdańsku w dziedzinie sztuk pięknych. Autor 22 wystaw indywidualnych, uczestniczył w ponad 100 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Jest laureatem 20 nagród i wyróżnień na wystawach i konkursach okręgowych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

 

„Symbol Wieży cały czas jest aktualny w mojej twórczości malarskiej i graficznej. Wychodząc od idei „Wieży", kontynuując w cyklach „Wnętrze", „Stodoły", „Koszyk" pojawia się następny obszar moich poszukiwań. „Konstrukcje", jak określiłem cykl obrazów są następnym krokiem, w którym mam nadzieję pełniej skrystalizować idee światła. Marzenia pobudzają wyobraźnię, przestrzeń jest pretekstem - istotą jest światło a przede wszystkim struktura malarska obrazu"

Dariusz Syrkowski

 

Grafiki Dariusza Syrkowskiego to świadectwo doskonałego warsztatu. Wykonane są w klasycznej technice akwaforty. Z wielką swobodą i zaangażowaniem artysta rysuje kolejne kompozycje. Przemijanie, trwanie, istnienie i tworzenie to zagadnienia, którym artysta poświęca najwięcej uwagi. Przeszłość miesza się z teraźniejszością: zapomniane wnętrza, drewniane konstrukcje, wieża Babel, stare stodoły, strychy, płoty, wiklinowe rozpadające się kosze. Artysta nadaje tym miejscom i przedmiotom symboliczne znaczenie."

prof. Alina Jackiewicz-Kaczmarek

Nie
09.05.14
piątek
18:00
Wyspa Skarbów
Wystawa
Nie
https://www.facebook.com/events/728519103858016/
piątek, Maj 9, 2014 - 18:00 do piątek, Maj 30, 2014 - 20:00