Projektornia

Jesteś tutaj

Projektornia GAK mieści się w Gdańsku Brzeźnie, w niewielkiej odległości od morza. Nazwa klubu wywodzi się od sali projekcyjnej, znajdującej się w placówce i tym samym nawiązuje do tradycji kinowej tego miejsca.

Działalność placówki ukierunkowana jest na społeczność lokalną, a także turystów, odwiedzających latem Brzeźno. Organizowane przez klub imprezy nawiązują często do dawnych historii z życia nadmorskiego kurortu bądź też służą promocji artystów działających w dzielnicy.

ul. Dworska 29a
80-506 Gdańsk Brzeźno

Godziny otwarcia:
pon. -pt. 10.00 - 20.00
tel./fax.: +48 58 343 46 91
projektornia@gak.gda.pl
projektornia.art.pl
Projektornia GAK prowadzi szereg zajęć stałych, których adresatami są zarówno dzieci, jak i młodzież i dorośli. Uczestnicy zajęć współtworzą także formacje artystyczne:

- Centrum Gimnastyki Artystycznej,

- Teatr Młoda Projektornia,

- Teatr Seniora.

Jakiego typu imprezy organizujemy?

- wydarzenia cykliczne takie, jak: wystawy, koncerty, spektakle teatralne, spotkania z podróżnikami, projekcje filmowe, konkursy

- imprezy plenerowych o zasięgu lokalnym takie, jak: Jodowanie czy Święto Ulicy Północnej

- projekty edukacyjne skierowane do lokalnych szkół

 

W klubie znajduje się również  półka bookcrossingowa.

Letnia Pajdokracja

Różnorodne zajęcia o charakterze edukacyjno-artystycznym dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. W programie przewidziane są zajęcia plastyczne, teatralne i ruchowe. W opiekę i realizację warsztatów zaangażowani zostaną pracownicy i pracownice klubu oraz instruktorzy zewnętrzni.

I termin:17-21 lipiec 2017r.

II termin 31 lipiec-4 sierpień 2017r.

Wstęp 100 złotych za tydzień lub 25 złotych za 1 dzień.

17.07.17
poniedziałek
09:00

GDAŃSKIE DNI SĄSIADÓW W BRZEŹNIE


Zapraszamy wszystkie mieszkanki i wszystkich mieszkańców Brzeźna do wspólnego świętowania! Podczas imprezy odbędą się występy artystyczne zespołu gimnastycznego i break dance z Projektorni GAK, konkursy z nagrodami i szereg atrakcji dla dzieci, a także gorący poczęstunek – zupa i kiełbaski z grilla dla sąsiadów. Najmłodszych zapraszamy na zjeżdżalnię, do foto budki i na juice bike!

 Zachęcamy do przygotowania się i udziału w konkursach!

 Organizator: Fundacja „Sprawni Inaczej”

 Współorganizatorzy: Projektornia GAK, MOPR CPS2, Rada Dzielnicy Brzeźno, Inicjatywa Społeczna Miłośników Brzeźna

Partnerzy i Sponsorzy: IKM, Agencja Muzyczno-Eventowa KVK, Siłownia Blue Fit, Sklep Rybka, Pizzeria Richy, Pizzeria La Parma, Piekarnia Merkus, Piekarnia Muszelka, Piekarnia Lipiński, Supersam Kupiec.

Projekt współfinansowany ze środków przyznanych przez Gminę Miasto Gdańsk.

 

 

 
 

 

27.05.17
sobota
12:00

Podróż do Peru!

W maju Projektornia GAK zaprasza do...Peru! W podróż do Ameryki Południowej zabierze nas Pani Daria Lajn, podróżniczka z dużym doświadczeniem w wyprawach górskich i jaskiniowych.

Pani Daria opowie o swojej podróży do Peru: „Odwiedziliśmy Limę, Cusco, Arequipę z kanionem Colca, szlak Salkantay z odhaczeniem kultowego Machu Pichu. Salkantay, który jest alternatywą dla szlaku Inków”.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się jak samemu przygotować się do wyprawy, o czym należy pamiętać, czego unikać oraz o wielu miłych i niemiłych niespodziankach, które mogą spotkać podróżnika w Peru. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane także autorskie zdjęcia z podróży.

22.05.17
poniedziałek
18:00

Święto Polskiej Niezapominajki

Niezapominajka obchodzona w Gdańsku Brzeźnie ma swą długą tradycję i na stałe wpisała się w kalendarz lokalnych imprez. Inicjatorem ogólnopolskiej akcji jest Andrzej Zalewski, redaktor Programu I Polskiego Radia. Niezapominajka, jak sama nazwa wskazuje, każe nam pamiętać. Pamiętać o najbliższych, o tych, których cenimy. Równocześnie wskazuje na bliskie związki człowieka z przyrodą i potrzebę otoczenia troską środowiska naturalnego.
Wydarzenie skierowane jest do uczniów pobliskich szkół i przedszkola. Podczas tegorocznej "Niezapominajki" dziecki zdobędą wiedzę dotyczącą kwiatów polnych.

15.05.17
poniedziałek
10:30

Teatralny piątek dla dzieci

Zapraszamy dzieci na "Teatralny piątek". Wydarzenie, w ramach którego odbędą się dwa spektakle. Pierwszy z nich, to "Tęsknota" przygotowany przez Teatr Młoda Projektornia. Drugi to "Czerwony Kapturek" w wykonaniu Teatru Barnaby.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

21.04.17
piątek
17:00

Mama Go dla dzieci

 

Projekt Mama Go dla Dzieci to niepowtarzalny program muzyczny dedykowany najmłodszym odbiorcom ale z całą pewnością i starsi fani muzyki łączącej elementy

dźwięków etnicznych, jazzowych i funkowych będą się dobrze bawić.

Oryginalny, niemalże „afrykański” ciepły alt Mama Go, bogate instrumentarium i elementy improwizacji pobudzają wyobraźnię. Autorskie utwory oraz znane, niebanalnie zaaranżowane „przeboje” muzyki dziecięcej oswajają dzieci z nieco ambitniejszą formą muzyczną. Dobra zabawa. Muzyczna edukacja.

28.04.17
piątek
10:30

Strony

Wydarzenia

Zajęcia Stałe