Projektornia

Jesteś tutaj

Projektornia GAK mieści się w Gdańsku Brzeźnie, w niewielkiej odległości od morza. Nazwa klubu wywodzi się od sali projekcyjnej, znajdującej się w placówce i tym samym nawiązuje do tradycji kinowej tego miejsca.

Działalność placówki ukierunkowana jest na społeczność lokalną, a także turystów, odwiedzających latem Brzeźno. Organizowane przez klub imprezy nawiązują często do dawnych historii z życia nadmorskiego kurortu bądź też służą promocji artystów działających w dzielnicy.

ul. Dworska 29a
80-506 Gdańsk Brzeźno

Godziny otwarcia:
pon. -pt. 10.00 - 20.00
tel./fax.: +48 58 343 46 91
projektornia@gak.gda.pl
projektornia.art.pl
Projektornia GAK prowadzi szereg zajęć stałych, których adresatami są zarówno dzieci, jak i młodzież i dorośli. Uczestnicy zajęć współtworzą także formacje artystyczne:

- Centrum Gimnastyki Artystycznej,

- Teatr Młoda Projektornia,

- Teatr Seniora.

Jakiego typu imprezy organizujemy?

- wydarzenia cykliczne takie, jak: wystawy, koncerty, spektakle teatralne, spotkania z podróżnikami, projekcje filmowe, konkursy

- imprezy plenerowych o zasięgu lokalnym takie, jak: Jodowanie czy Święto Ulicy Północnej

- projekty edukacyjne skierowane do lokalnych szkół

 

W klubie znajduje się również  półka bookcrossingowa.

Wielki Bal Przebierańców

Projektornia Gdański Archipelag Kultury zaprasza uczestniczki i uczestników naszych zajęć oraz wszystkie zaprzyjaźnione z klubem dzieci na WIELKI BAL PRZEBIERAŃCÓW. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest przebranie. Podczas imprezy odbędą się konkursy i zabawy. Bal poprowadzi Karolina Piskorowska.

15.02.19
piątek
17:00

Dzień Babci i Dziadka

 

Dzień Babci i Dziadka

grupa początkująca i zaawansowana 0

Wtorek,  22 stycznia,  w godzinach zajęć

Uczestniczki zajęć stałych z tańca artystycznego zaprezentują swoim babciom i dziadkom umiejętności, które zdobyły w ciągu ostatnich miesięcy.

Wstęp wolny.

 

Dzień Babci i Dziadka – grupa zaawansowana 1

Środa, 23 stycznia,  w godzinach zajęć

22.01.19
wtorek
16:25

Bal Seniora

Projektornia Gdański Archipelag Kultury wszystkich seniorów - mieszkańców Brzeźna na WIECZOREK TANECZNY, który odbędzie się w piątek, 25.01.2019, w godz. 17:00-20:00 w klubie Projektonia GAK, ul. Dworska 29a Gdańsk - Brzeźno.

 

25.01.19
piątek
17:00

Nakręć się // konkurs filmowy

KONKURS FILMOWY „NAKRĘĆ SIĘ”

PROJEKTORNIA Gdański Archipelag Kultury zaprasza amatorów sztuki filmowej (bez limitu wieku) do udziału w dziewiątej edycji ogólnopolskiego konkursu "Nakręć się!". Obrazy powinny dotyczyć pasji lub wydarzeń, które inspirują autorów do działania. Laureatów konkursu wyłoni trzyosobowe jury. Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane i nagrodzone w klubie PROJEKTORNIA GAK w Gdańsku Brzeźnie 8 marca 2019 roku o godz. 18.00. W konkursie biorą udział filmy wykonane „domowymi technikami” (kamerą, cyfrowym aparatem fotograficznym lub telefonem).

28.02.19
czwartek
10:00

Między snem a rzeczywistością // Wieloświaty - wernisaż wystawy

Projektornia Gdański Archipelag Kultury zaprasza na wernisaż wystawy malarsko – fotograficznej „Wieloświaty” - Adam Fleks (fotografia) oraz „Między snem a rzeczywistością” - Krystyna Kahsin (malarstwo), 23 stycznia (środa), godz. 18:00 w Projektorni GAK. Wstęp wolny!

„Między snem a rzeczywistością” – prace malarskie Krystyna Kahsin

23.01.19
środa
18:00

Spotkanie z podróżniczką // "Niebezpiecznie, aż miło! Czyli kobieca podróż po Gwatemali i Hondurasie"

Projektornia Gdański Archipelag Kultury zaprasza na spotkanie podróżnicze po Gwatemali i Hondurasie. O swoich wyprawach opowie Tamara Kanecka-Brzóska, 21 stycznia (poniedziałek), godz. 17:00, ul. Dworska 29a Gdańsk Brzeźno. Wstęp wolny.

"Niebezpiecznie, aż miło! Czyli kobieca podróż po Gwatemali i Hondurasie"

21.01.19
poniedziałek
17:00

Ferie zimowe w Projektorni GAK

Zapraszamy na FERIE ZIMOWE 2019 w Projektoni GAK

Ferie zainaugurujemy Wielkim Balem Przebierańców dla uczestników naszych zajęć i wszystkich zaprzyjaźnionych z klubem osób. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest przebranie. Podczas imprezy odbędą się konkursy i zabawy.

WIELKI BAL PRZEBIERAŃCÓW
Kiedy? 8 luty (piątek), godz. 17:00
Gdzie? Projektornia GAK, ul. Dworska 29a, Gdańsk Brzeźno

-----------------

FERIE Z KLUBEM // CZTERY PORY ROKU W CZTERECH KRAJACH ŚWIATA

OD: pią 08.02.19
DO: pią 15.02.19

Zobacz daty
17:00

Wystawa // Galeria Otwarta

Galeria Otwarta to miejsce dla amatorów sztuk plastycznych. Udostępniamy ściany wszystkim, którzy chcą podzielić się z innymi swoją twórczością. Nie ograniczamy wizji uczestników, zachęcamy do wyjścia z domu i poznania osób, których pasją są sztuki plastyczne. W tym roku w Galerii Otwartej swoją twórczość zaprezentowało 26 osób, na wystawie zobaczyć można ponad 50 prac. Ekspozycja wystawy potrwa do 19 grudnia, zapraszamy od godz. 12:00 do 18:00. wstęp wolny.

29.11.18
czwartek
12:00

Warsztaty Przedświąteczne // Tworzymy Ozdoby Choinkowe

Najpiękniejsze ozdoby świąteczne to te, które tworzymy sami. Dlatego Projektornia Gdański Archipelag Kultury zaprasza na wspólne warsztaty przedświąteczne.

Podczas tegoroczny warsztatów będzie można samodzielnie stworzyć ozdoby choinkowe na Boże Narodzenie. Głównym materiałem, jaki wykorzystamy będzie filc oraz kolorowe nici. Proste motywy kojarzące się ze świętami (choinka, serce, gwiazda) przyozdobimy delikatnym haftem oraz guzikami.

Kto może wziąć udział w warsztatach?
Na warsztaty tworzenia ozdób świątecznych zapraszamy rodziców z dziećmi.

10.12.18
poniedziałek
17:00

Strony

Zajęcia Stałe