Powrót do GAKu Logo GAK
KUP BILET
Logo GAK

placówki

Winda

GAK

Winda

Wrzeszczańska Winda zawiaduje Teatrem Leśnym w Parku Jaśkowej Doliny, w którym latem organizuje cykliczne koncerty: między innymi Gdańskie Noce Jazsowe, Wielkie Piękno, Alternatywny Las.

Winda jest także organizatorem Limerykowiska – Konkursu na Zimowy Limeryk Antydepresyjny.

W samym budynku jednostka prowadzi warsztaty muzyczne i plastyczne, przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Funkcjonuje tam również Kino w Windzie, które co miesiąc zaprasza na tematyczne seanse.

styczeń 2023

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry

08 styczeń

Domivka vol. 2 / домівка т.2

Zapraszamy seniorów i bliskie im osoby na kolejne spotkanie w ramach projektu Domivka vol. 2! ...

muzyka
spotkanie
warsztat

Domivka vol. 2 / домівка т.2

Logo placówki

data

08.01.23
niedziela

godzina

11

wstęp

bezpłatny

adres

Racławicka 17

dla kogo?

Dorośli, Familijne, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Zapraszamy seniorów i bliskie im osoby na kolejne spotkanie w ramach projektu Domivka vol. 2!

8 stycznia zapraszamy na muzyczne spotkanie w GAK Winda. Nauczymy się tradycyjnych pieśni ukraińskich oraz podzielimy się tradycjami typowymi dla Ukrainy i Polski.  Na spotkaniu pojawi się polsko-ukraiński chór Viryj  – który zaśpiewa dla uczestników a po krótkiej lekcji wraz z uczestnikami spotkania.

Jeśli gracie na jakiś instrumentach – koniecznie przynieście je ze sobą, zachęcamy do wspólnego muzykowania.

Wstęp wolny!

_

Запрошуємо людей похилого віку та їх близьких.

Під час заходу ми будемо вчити  різдвяні українські пісні та поділимось традиціями, характерними для України та Польщі. На зустрічі виступить український хор «Вірій», який заспіває для учасників а після короткого уроку разом з учасниками заходу. Якщо ви граєте на будь-яких інструментах – обов’язково беріть їх із собою, заохочуємо  до спільного музикування.

 

Вхід вільний!

Winda GAK (Вул. Racławicka 17)
 Доїзд:
залізнична зупинка Gdańsk Wrzeszcz
автобусна зупинка Kościuszki 01

Realizatorem programu Nowe Relacje jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”.
Program finansowany jest przez HelpAge International ze środków Fundacji Conrada N. Hiltona. Partnerem programu jest Polskie Forum Migracyjne.

Ciemna sylwetka postaci stojącej na scenie i śpiewającej do mikrofonu, oświetlonej przez jasne, punktowe światło. Dookoła ciemnoniebieskie tło.

25 styczeń

Musical Songs – koncert studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku

Winda GAK i Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku zapraszają na koncert w wykonani...

muzyka

Musical Songs – koncert studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku

Logo placówki

data

25.01.23
środa

godzina

19:00

wstęp

Bezpłatny

adres

ul. Racławicka 17 (wejście od Klonowicza)

dla kogo?

Dorośli, Dzieci, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Winda GAK i Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku zapraszają na koncert w wykonaniu Studentów specjalności Musical z klasy prof. dra hab. Ryszarda Minkiewicza.

Wystąpią:
Julita Bożewicz
Sandra Bożewicz
Aleksandra Dziewit
Daniel Grzegorek
Julia Iwaniuk
Jeremi Jakubowski
Irena Michalska
Krystian Potyrański

Przy fortepianie: mgr Andrzej Sienkiewicz

Przygotowanie wokalne:
prof. dr hab Ryszard Minkiewicz
mgr Karolina Arczewska-Wincenciak

Wstęp bezpłatny

Logo Winda

Aktualności

_10 lipca 2024

OPEN CALL MUZYCZNY – JAK BRZMI HŁASKO

Open call muzyczny „Jak brzmi Hłasko” jest organizowany w ramach projektu HŁASKO.UPDATE. Gdańs...

OPEN CALL MUZYCZNY – JAK BRZMI HŁASKO

Open call muzyczny „Jak brzmi Hłasko” jest organizowany w ramach projektu HŁASKO.UPDATE.

Gdański Archipelag Kultury zaprasza do udziału muzyków akademickich jak i twórców niezależnych, którzy działają w różnych konwencjach muzycznych. Tematem open call jest interpretacja muzyczna twórczości Marka Hłaski. Zadaniem uczestników_czek jest przekształcenie tekstów literackich w formę muzyczno – dźwiękową. Chcemy, abyście przenieśli literaturę na płaszczyznę muzyki, komponując utwory inspirowane twórczością pisarza.

Czekamy na Wasze oryginalne podejście i kreatywne interpretacje!

Ważne informacje:

 • głoszenia przyjmujemy do 15 lipca 2024 r. do godz. 23:59,
 • zgłoszenia należy wysłać przez formularz (dostępny tutaj),
 • utwór może zawierać elementy dźwiękowe oraz fragmenty tekstów, jednak nie jest to wymagane,
 • czas trwania utworu: od 5 do 20 min,
 • autorskie utwory należy przesłać w formie plików wysokiej jakości w formatach M4A, FLAC lub WAVE. Pliki powinny być przygotowane do emisji w przestrzeni miejskiej. Pliki należy przesłać przez wyżej wymieniony formularz.
 • Regulamin open call
 • Formularz konkursowy

Z nadesłanych propozycji jury wybierze utwory, które spełniają założenia merytoryczne i jakościowe wymagane przez Organizatora.

Skład Jury:

 • Michał Jacaszek – kompozytor, producent muzyczny i wykonawca muzyki elektroakustycznej
 • Jakub Knera – dziennikarz i kurator, twórca strony „Nowe idzie od morza”
 • Laura Haras – absolwentka wydziału wokalno – aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku. Aktorka, śpiewaczka, prowadzi Teatr GAK.
 • Izabela Terek – Jopkiewicz – animatorka kultury, zajmuje się edukacją artystyczną w GAK.

Wyniki naboru zostaną ogłoszone 26 lipca na stronie gak.gda.pl

Wybrane utwory muzyczne zostaną wyemitowane na Skwerze Świętopełka w Gdańsku, gdzie atmosferę dopełni oprawa świetlna. Wydarzenie odbędzie się 21 września 2024 r. i potrwa od godz. 20:00  do 22:00. Mamy nadzieję, że przekształcenie literatury w muzykę pozwoli spojrzeć na twórczość Hłaski z zupełnie nowej perspektywy, zainteresować odbiorców innym wymiarem literatury oraz wzbudzić zainteresowanie postacią samego autora.

 

 

 

Ciemnoniebieski napis teatr leśny koncerty spektakle kino na fioletowym tle. Po prawej postać zielonego stwora z rogami i rękami wyciągniętymi w górę. Po prawej dwie mniejsze, pomarańczowe postaci z długimi dziobami i ubrane w sukienki. Po bokach granatowe sylwetki drzew z krótkimi gałęziami.

_4 lipca 2024

TEATR LEŚNY 2024

Koncerty, kino i spektakle w Teatrze Leśnym! Gdański Archipelag Kultury rozpocznie sezon w Teatr...

TEATR LEŚNY 2024

Ciemnoniebieski napis teatr leśny koncerty spektakle kino na fioletowym tle. Po prawej postać zielonego stwora z rogami i rękami wyciągniętymi w górę. Po prawej dwie mniejsze, pomarańczowe postaci z długimi dziobami i ubrane w sukienki. Po bokach granatowe sylwetki drzew z krótkimi gałęziami.

Koncerty, kino i spektakle w Teatrze Leśnym!

Gdański Archipelag Kultury rozpocznie sezon w Teatrze Leśnym 7 sierpnia koncertem „Miłość Ci wszystko wybaczy”. Gospodynią wieczoru będzie Krystyna Stańko, która do udziału zaprosiła swoich absolwentów i absolwentki, a zarazem prawdziwe gwiazdy: Natalię Muiangę, Łukasza Reksa, Kingę Pruś, Krzysztofa Majdę i Marcina Szumala. Muzycy wykonają najsłynniejsze polskie utwory o miłości z lat 80. i 90. w nowych, zaskakujących aranżacjach. Gościem specjalnym koncertu będzie Mariusz Lubomski. BILETY

Następnego dnia (8 sierpnia) w cyklu Wielkie Piękno wystąpi Sławek Jaskułke z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Progress pod batutą Szymona Morusa. Sławek Jaskułke wraz z zespołem i orkiestrą wykonają „Miniatury Leśne na Orkiestrę Kameralną i Kwintet Jazzowy” – utwory skomponowane specjalnie na tę okazję! Widzowie będą mieli zatem możliwość usłyszenia prapremierowego wykonania tychże utworów. BILETY

Po koncercie, o godz. 22:00, zacznie grasować „Bestia” w lesie! Wyświetlony zostanie film „Bestia” z 1917 roku z legendarną Polą Negri w roli głównej. Muzykę na żywo, na organach wykona Maciej Zakrzewski. To będzie prawdziwa podróż w czasie! WSTĘP BEZPŁATNY

Piątek, 9 sierpnia, to dzień Gdańskich Nocy Jazsowych. Gwiazdą wieczoru będą Sisters in Jazz – w pełni kobiecy, międzynarodowy skład improwizujących jazzmanek! Wystąpi także kwartet Ilony Damięckiej, któremu będzie towarzyszyć wybitny skrzypek – Mateusz Smoczyński. Koncert rozpocznie zaś występ trio Marka Piowczyka. BILETY

W sobotę 10 sierpnia odbędzie się druga odsłona koncertu Alternatywny Las. Tegoroczna gwiazdą będzie reaktywowany w zeszłym roku zespół Kury! Wymykająca się gatunkowej klasyfikacji grupa Tymona Tymańskiego z pewnością zaprezentuje nie tylko utwory ze słynnej płyty P.O.L.O.V.I.R.U.S. Zaczniemy jednak od występów dwóch młodych, alternatywnych składów z Trójmiasta: Zespołu Sztylety i Pastry. BILETY

Niedzielne popołudnie 11 sierpnia rozpocznie występ wybitnego pianisty Bogdana Czapiewskiego, który zagra utwory Fryderyka Chopina. BILETY

Tego samego dnia o godzinie 20:00 usłyszymy latynoamerykańskie brzmienia w wykonaniu Marcina Maseckiego z jego najnowszej płyty Boleros y más. BILETY

Serię wydarzeń w Teatrze Leśnym zostanie zakończona 24 sierpnia dwoma spektaklami dla dzieci w wykonaniu lalkowego Teatru Barnaby: „Zorza córka morza” i „Calineczka”. WSTĘP BEZPŁATNY

 

Bilety w przedsprzedaży dostępne na stronie Bilety24

 

 

na zielonym tle żółty napis Przyroda na warsztat! po prawej stronie ludzik z kwiatów.

_3 czerwca 2024

Przyroda na warsztat! Lato w domach kultury GAK.

Spędzacie wakacje w mieście? Nic straconego! Pod hasłem „Przyroda na warsztat!” Gdański Archip...

Przyroda na warsztat! Lato w domach kultury GAK.

na zielonym tle żółty napis Przyroda na warsztat! po prawej stronie ludzik z kwiatów.

Spędzacie wakacje w mieście? Nic straconego!

Pod hasłem „Przyroda na warsztat!” Gdański Archipelag Kultury  przygotował w lipcu i sierpniu szereg kreatywnych warsztatów, których tematem przewodnim będzie przyroda i natura. Uczestnicy_czki będą mieli okazję zgłębiać tajemnice lokalnego środowiska i odkrywać niezwykłe miejsca w najbliższej okolicy. „Przyroda na Warsztat!” to nie tylko sposób na twórcze spędzenie czasu, ale również okazja do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, a także nawiązania nowych przyjaźni. Weźmiemy przyrodę na warsztat filmowy, dźwiękowy i plastyczny w ośmiu domach kultury GAK w siedmiu dzielnicach Gdańska. Zapisy prowadzimy na Bilety24.pl

Oto nasz program:

 

Magiczne Kadry: kreatywne warsztaty animacji poklatkowej

Czy marzyliście kiedyś o stworzeniu własnego filmu animowanego? Teraz macie niepowtarzalną okazję, by wcielić się w rolę twórcy filmowego podczas wyjątkowych warsztatów animacji poklatkowej. Na zajęciach wspólnie stworzycie niepowtarzalny film animowany. Każdy_a uczestnik_czka będzie miał okazje rysować i animować kadry filmu, które potem połączymy w magiczną opowieść. Podczas warsztatów skupimy się na pięknie natury, a inspiracją będą obiekty przyrody, które znajdują się w okolicach domów kultury.

Prowadzenie:  Justyna Aksinowicz/ Olga Kalaban *

*informacje o prowadzących znajdziecie na końcu

Szczegóły:

 • Trzydniowe warsztaty dla dzieci 10 – 13 lat.
 • Maksymalna liczba osób – 10
 • Koszt całościowy warsztatów – 50 zł/ osoba

Harmonogram:

 

15, 17, 19 lipca G 11:00 – 14:00/ Stacja Orunia GAK
22, 24, 26 lipca G 11:00 – 14:00/ Projektornia GAK w Brzeźnie
5, 7, 9 sierpnia G 11:00 – 14:00/  Plama GAK na Zaspie
19, 21, 23 sierpnia G 14:00 – 17:00/  Gama GAK w Letnicy

Łowcy dźwięków: inspirujące warsztaty z nagrań terenowych

Dołączcie do nas i odkryjcie magię dźwięków tuż za rogiem! Podczas spacerów odkryjecie dźwięki okolicy i stworzycie unikalne nagrania. Szum liści, śpiew ptaków oraz inne dźwięki z okolicy mogą stać się prawdziwym słuchowiskiem.

Prowadzenie: Krzysztof “Arszyn” Topolski

 

Szczegóły:

 • 2 dni warsztatów/ jednego dnia nagrania a drugiego montaż/ warsztaty dla młodzieży 13+
 • Maksymalna liczba osób – 10
 • Koszt całościowy warsztatów – 50 zł/ osoba
 • 👉 UWAGA! na drugi dzień warsztatów należy zabrać ze sobą sprzęt komputerowy i słuchawki.

Harmonogram:

 

08-09 lipca G 11.00 – 14.00 / Winda GAK/ Teatr Leśny we Wrzeszczu
15-16 lipca G 11.00 – 14.00 / Wyspa Skarbów na Wyspie Sobieszewskiej
22-23 lipca G 11.00 – 14.00/ Dom Sztuki GAK na Stogach
26-26 lipca G 11.00 – 14.00/ Scena Muzyczna GAK na Oruni

Co w trawie piszczy: kreatywne warsztaty plastyczne

Wyruszcie z nami na niezwykły spacer przyrodniczy i poczujcie się artystami_kami. Po powrocie ze spaceru stworzycie dzieło inspirowane pięknem natury w dowolnej technice plastycznej. Może to być obraz na płótnie, rysunek albo kolaż.

Prowadzenie: Gosia Zamorska/ Małgorzata Michalak „Czas dziecka”

Szczegóły:

 • 2 dni warsztatów/ jednego dnia spacer a drugiego zajęcia plastyczne/ warsztaty dla dzieci 6+
 • Maksymalna liczba osób – 10
 • Koszt całościowy warsztatów – 50 zł/ osoba

Harmonogram:

 

08 – 09 lipca G 10-12:30/ Stacja Orunia GAK
10 -11 ipca G 10:00-12:30 Winda GAK/ Teatr Leśny we Wrzeszczu
18 – 19 lipca G 10:00-12:30/ Wyspa Skarbów GAK na Wyspie Sobieszewskiej
29 – 30 lipca G 10:00-12:30/ Projektornia GAK w Brzeźnie
30 – 31 lipca G 13:30-16:00/ Gama GAK w Letnicy
01 – 02 sierpnia G 13:00-15:30/ Scena Muzyczna GAK na Oruni
05 -06 sierpnia G 10:00 – 12:30/ Dom Sztuki GAK na Stogach
05 – 06 sierpnia G 13:30-16:00/ Plama GAK na Zaspie

 

Jeśli bardzo chcesz wziąć udział w projekcie, ale przeżywasz tymczasowe trudności finansowe, napisz do nas na adres edukacja@gak.gda.pl. Opisz swoją sytuację, a wspólnie znajdziemy rozwiązanie.

 

Kto poprowadzi warsztaty:

 

OLGA KALABAN – art-terapeutka, art-coach, artystka, wszechstronna kreatywna osobowość. Przeprowadziła osobistą wystawę malarską w Odessie (Ukraina, 2009), przygotowuje wystawę w Gdańsku w 2025. Przygotowała scenografię do spektakli na Scenie Dramatycznej (2019), a także napisała kilka książek o arteterapii i innych unikalnych narzędziach artystycznych dla psychologów pracujących z dorosłymi i dziećmi.
Od 2015 roku Olga prowadzi autorskie warsztaty twórcze z kreatywnego rysunku, a od 2018 roku naucza artystycznego kierunku neurografiki psychologów i pedagogów. Olga dużo pracuje z wideo, biegle posługuje się technikami kreatywnego montażu i w każdym zwykłym przedmiocie dostrzega twórcze rozwiązanie.

KRZYSZTOF „ARSZYN” TOPOLSKI –artysta dźwiękowy, perkusista, autor projektów z dziedziny muzyki i sztuki dźwięku. Zajmuje się field recordingiem, akustyczną ekologią i krajobrazem akustycznym. Tworzy w kręgu współczesnej muzyki improwizowanej, ilustracyjnej, elektroakustycznej oraz komputerowej.

GOSIA ZAMORSKA – edukatorka przyrodnicza, poetka, obserwatorka ptaków. Prowadzi spacery przyrodnicze dla dzieci i dorosłych. Prezeska Fundacji Generacja, działaczka w Klubie “Wrzeszczak”, założycielka gdańskiej szkoły Haiku.

MAŁGORZATA MICHALAK – pedagożka, nauczycielka edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, miłośniczka natury i obserwatorka leśnego życia. Stworzyła projekt “Czas dziecka” – przestrzeń odkrywania, doświadczania i tworzenia w bliskości i w zgodzie z naturą. W codziennej pracy inspiruje się filozofią Reggio Emilia. Interesuje się edukacją naturalną oraz rękodziełem. Towarzyszy dzieciom w ich codzienności, w której doświadczają i poznają świat oraz odkrywają siebie w świecie. Wierzy, że bycie blisko natury uwrażliwia dzieci na przyrodę, kontaktuje je z własnymi zasobami i pozwala im wyrazić się na wiele sposobów.

 

 

 

 

 


 

zrealizowano ze środków “Szczegółowego Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasta Gdańska na rok 2023”