Zerezerwuj czas 21 października na Warszawskie Combo Taneczne

Jesteś tutaj

Written by tomasz.hildebrand On the

21 października Stacja Orunia GAK, ul. Dworcowa 9, zaprasza na koncert zespołu WARSZAWSKIE COMBO TANECZNE W SKŁADZIE:
Jan Młynarski – śpiew/gitara/bandżola/tamburyno/ Unitra Rytm-16
Piotr Zabrodzki – śpiew/banjo/bandżola/melodika
Lesław Matecki – mandolína/gitara Dobro/banjo
Anna Bojara – piła
Mateusz Waśkiewicz- gitara
Tomasz Duda – baryton sax/klarnet
Wojtek Traczyk – kontrabas


Jest ich siedmioro. Postanowili ocalić od zapomnienia piękne piosenki warszawskie, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar Warszawskiego Combo Tanecznego to w przeważającej mierze piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach.

Zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował. Szlify Warszawskie Combo Taneczne zdobywało grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach. Wzorem muzyków sprzed lat wychowali sobie swoją publiczność, a koncertując wypracowali ciekawy, trafiający do ludzi repertuar.

16 września 2014 r. wyszła debiutancka płyta Combo pt.“Przyznaj się“. Znalazło się na niej 16 piosenek głównie przedwojennych.
W maju 2016 r. ukazał się drugi album zespołu zatytułowany „Dancing, Salon, Ulica”. Koncerty WCT są wyjątkowym spotkaniem z przeszłością, tradycją i nowym spojrzeniem.

Klip do utworu „Ach te Rumunki” - https://www.youtube.com/watch?v=m9OHKFOKcl0
Klip do utworu „Warszawo Ma” - https://www.youtube.com/watch?v=5I7t468gRG4