Nowy kierownik w Plamie GAK

Jesteś tutaj

Written by tomasz.hildebrand On the


Od 1 marca br. stanowisko kierownika Plamy Gdańskiego Archipelagu Kultury obejmie Tomasz Hildebrandt. Posiada on ponad dziewięcioletnie doświadczenie w sektorze kultury, ponieważ z gdańskimi instytucjami kultury związany jest od 2009 roku. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w takich instytucjach jak: Europejskie Centrum Solidarności, Gdański Archipelag Kultury, gdzie od 2015r. kieruje Działem Organizacyjno-Administracyjnym i Promocji. Zaangażowany w produkcję wielu wydarzeń kulturalnych, w tym: Zaczęło się w Gdańsku (Kylie Minogue, Scorpions), koncert Ennio Morricone, widowisko pt. „Solidarność. Twój Anioł wolność ma na imię” (reż. Robert Willson), Festiwal Rock in Wrocław (Queen), Festiwal Solidarności, Festiwal All About Freedom, Seven Festiwal Węgorzewo, Gdańsk Dźwiga Muzę. Kierownik projektu Strefy Kibica EUFA EURO 2012. Od 2015 r. zaangażowany w organizację festiwalu FETA. Autor książek z gatunku literatury popularnej. Tomasz Hildebrandt zastąpi na stanowisku kierownika Plamy GAK prowadzącego tę placówkę od 2011 roku Szymona Wróblewskiego, który zrezygnował z pracy w Gdańskim Archipelagu Kultury ze względu na realizację alternatywnych planów zawodowych.

Tomasz Hildebrandt jest absolwentem Wydziałów Prawa Uniwersytetu Gdańskiego i University of Glasgow, słuchaczem Podyplomowych Studiów Menadżerskich dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, animatorem i menadżerem kultury, pisarzem.

Szymon Wróblewski

Praca w Plamie to prawdziwa przygoda. Poza możliwością kreowania ciekawych wydarzeń o ponadlokalnym znaczeniu to także możliwość spotkania ciekawych i twórczych osób. Życzę mojemu następcy wytrwałości, dużo odwagi w podejmowaniu decyzji i wiele radości z efektów pracy zespołu Plamy.

Tomasz Hildebrandt

Plama to to jedna z najważniejszych placówek kulturalnych nie tylko dla Gdańskiego Archipelagu Kultury, ale również dla Gdańska. Cieszę się, że będę miał okazję kierować miejscem z taką tradycją i takimi dokonaniami. Dzięki legendarnej już Elwirze Twardowskiej i prowadzącemu klub przez ostatnie lata Szymonowi Wróblewskiemu Plama jest popularnym, prężnie działającym ośrodkiem, goszczącym na swoich wydarzeniach i zajęciach osoby z całego Trójmiasta. Postaram się jak najlepiej sprostać wymaganiom stawianym przede mną zarówno przez Dyrekcję GAK, jak i przez mieszkańców i władze Gdańska, a od razu trzeba zaznaczyć, że są one duże. Szczególnie w przypadku FETY, w końcu jednego z najważniejszych festiwali w mieście. Na szczęście do dyspozycji będę miał świetny, doświadczony zespół i pomoc ze strony kierownictwa GAK, bardzo przychylnemu nowym inicjatywom i pomysłom.