Koncert dla Jana Pawła II

Jesteś tutaj

Written by tomasz.hildebrand On the

Koncert dla Jana Pawła II

14 października

godz. 19:30

miejsce: Kościół Chrystusa Odkupiciela,

ul. Gdyńska 8, Gdańsk Żabianka

 

Wystąpi: chór „No Saints” pod dyrekcją Karoliny Adamiak-Pruś

oraz Michał Ciesielski – piano,

Paul Rutschka – bas,

Grzegorz Lewandowski – perkusja,

 

soliści: Kinga Pruś, Gaba Janusz, Katarzyna Laszkowska, Karolina Adamiak-Pruś

 

Chór No Saints to chór gospel, nowa inicjatywa muzycznych pasjonatów z Trójmiasta. Narodził się zupełnie spontanicznie i przeistoczył w żywą, aktywną i pełną radości grupę ludzi kochających śpiewać.

Pomysł na zespół rozkwitł w  niezwykłej, charyzmatycznej, przepełnionej miłością do muzyki i bezsprzecznie lekko szalonej dyrygentki Karoliny Adamiak-Pruś. Ogromna pasja mieszcząca się w tej niewielkiej osóbce doprowadziła do tego, że osoby uczestniczące w próbach niezaprzeczalnie zaraziły się siłą muzyki gospel.

W skład grupy wchodzą zawodowi wokaliści i absolutni amatorzy. Większość to studenci lub absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Dlaczego właśnie gospel? „Wszyscy wierzymy, że nie ma lepszego wyrazu miłości niż właśnie poprzez śpiew. Na nasz repertuar składa się wszystko to, co tak na prawdę chcemy wypowiedzieć. W naszych szeregach znajdują się wokaliści o znacznych, pomimo młodego wieku, osiągnięciach na polskiej scenie muzycznej. Laureaci festiwali i konkursów muzycznych. Artyści z własnym dorobkiem muzycznym, utalentowani twórcy, którzy z chęcią piszą teksty i tworzą muzykę na potrzeby No Saints.”- tłumaczy zespół.

Mają na swoim koncie płytę świąteczną „Ten jeden dzień”, która w grudniu 2016 roku została wydana nakładem BCD Records. Znajdują się na niej kolędy i utwory autorskie członków chóru.

W październiku 2016 roku udało im się wyśpiewać I miejsce w kategorii zespołów rozrywkowych na Festiwalu Music Everywhere w Gdańsku oraz nagrodę za najlepiej wykonany utwór kompozytora pomorskiego.

Sukces powtórzyli w czerwcu 2017 roku na XIII Kaszubskim Festiwalu Muzyki Chóralnej i Regionalnej w Żukowie, zdobywając Złoty Dyplom w kategorii i Nagrodę Specjalną za wykonanie utworu sakralnego skomponowanego przez Kingę Pruś.

 

Wydarzenie w ramach
JUBILEUSZU 50-lecia Gdańskiego Archipelagu Kultury
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Gdańska