Juwenalia 2018 z GAK

Jesteś tutaj

Written by tomasz.hildebrand On the

Dzisiaj (czwartek, 26.04), na Placu Zebrań Ludowych odbyła się konferencja prasowa dotycząca Gdańskich Juwenaliów 2018 - największego festiwalu studenckiego, jaki widziało Trójmiasto! Gdańskie Juwenalia to wspólny projekt samorządów sześciu uczelni, które jednoczą siły, by zapewnić zabawę sześć razy lepszą niż kiedykolwiek wcześniej. Partnerem technicznym projektu jest Gdański Archipelag Kultury ( Scena Muzyczna Gdańsk GAK). W konferencji wziął udział między innymi: Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, ze strony GAK Dyrektor Teresa Kuśmierska oraz Kierownik Sceny Muzycznej Piotr Chrzanowski.

 

JUWENALIA GDAŃSKIE – WSPÓLNE WYDARZENIE DLA WSZYSTKICH GDAŃSKICH UCZELNI

 

6 uczelni – 6 razy więcej atrakcji przygotowanych nie tylko dla studentów, ale również dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta. Cztery dni wypełnione imprezami kulturalnymi, rozrywkowymi i sportowymi – a przede wszystkich koncerty gwiazd, jakich Gdańsk nigdy wcześniej nie gościł.

 

W tym roku wszystkie gdańskie uczelnie publiczne postanowiły zrealizować wspólne Juwenalia, które odbędą się w dniach 24-27 maja. Współorganizatorem wydarzeń jest Miasto Gdańsk i Fundacja Gdańsk. Program Juwenaliów łączy w sobie wydarzenia na kampusach, w przestrzeniach publicznych miasta oraz główne obchody, które odbędą się na Placu Zebrań Ludowych.

Cieszę się bardzo, że wszystkie uczelnie robią Juwenalia wspólnie, łączą zasoby. Juwenalia to ważne przedsięwzięcie kulturalno-integracyjne i rozrywkowe. Mam nadzieję, że studenci będą się dobrze bawić – mówi Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska.

CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO

W piątek 25 maja i sobotę 26 maja Plac Zebrań Ludowych zamieni się w festiwal kultury studenckiej dla 30 000 uczestników. W tych dniach planujemy łącznie 11 koncertów gwiazd zagranicznych oraz polskich. W piątek wystąpi między innymi CLEO, MESAJAH. W sobotę będziemy mogli bawić się przy muzyce JELONKA czy O.S.T.R.

Zaplanowaliśmy bogaty program muzyczny, który zaprezentujemy w kolejnych dniach, dziś prezentujemy 4 pierwsze gwiazdy, a to tylko przedsmak wykonawców, którzy zagoszczą na scenie Juwenaliów Gdańskich – mówi Marcin Palanis, przedstawiciel samorządów studenckich.

14 godzin muzyki przez dwa dni, atmosfera studenckiego święta nie do powtórzenia na innych wydarzeniach to wyznacznik tegorocznych obchodów. Poza koncertami będziemy mogli skorzystać z szeregu wydarzeń dodatkowych. Przy każdym z kampusów odbywać się będą imprezy uczelniane, specyfiką dostosowane do indywidualnego klimatu panującego na każdej z uczelni. Poza tym odbędą się wydarzenia ogólne, takie jak:

  • przemarsz studentów przez Gdańsk,
  • przekazanie kluczy do bram miasta przez Prezydenta Miasta Gdańska
  • cykl wydarzeń w ramach studenckiego piątku (Strefy uczelniane, Wyścig Łóżek Szpitalnych, Bieg Koni Mechanicznych, “Zadyryguj nami”, Wystawa pt. “Życie studenckie w Gdańsku”)
  • śniadanie na “trawie” - Chillout Day
  • test wiedzy,
  • rywalizacja sportowa,
  • gra miejska.

 

W piątek na Targu Węglowym w ramach Święta Miasta odbędą się koncerty zespołów studenckich, które obecnie uczestniczą w eliminacjach przeglądu zespołów studenckich „Let’s Play – Juwenalia Gdańskie”, którego pierwszy etap już za nami. Do udziału zgłosiło się niemal 30 studenckich zespołów.

http://www.dziennikbaltycki.pl/aktualnosci/a/juwenalia-gdanskie-2018-242...