Jodowanie

Jesteś tutaj

Written by qunabu On the

Gdańsk od wielu lat konsekwentnie promuje muzykę jazzową. Widać to w klubach, gdzie króluje Możdżer, Trzaska, Wądołowski, Bukowski, Lemańczyk, Wojtczak, Jaskółke, ale również na licznych imprezach plenerowych. To właśnie w Gdańsku, od wielu lat, możemy oglądać gwiazdy światowego formatu podczas koncertów + w ramach festiwalu Solidarity of Arts. W ten trend wpisuje się również Projektornia - Gdański Archipelag Kultury wracając do tradycji jaką były koncerty w parku brzeźnieńskim.

- To z jednej strony promocja dzielnicy, z drugiej powrót do czasów, gdy Brzeźno było kurortem. Cieszę się, że po latach, wracamy do tradycji, która w tym miejscu ma ogromne znaczenie. Brzeźno jest dzielnicą, w której szanuje się i kultywuje dobre wzorce sprzed lat - mówi Ewelina Damps, kierownik Projektornia - GAK.

Dwudniową imprezę jazzową "Jodowanie" zaplanowano na 7 i 14 sierpnia , start o 18.00. Wystąpią muzycy z Akademii Muzycznej w Gdańsku. Organizatorem cyklu jest Projektornia - Gdański Archipelag Kultury. Zapraszamy wszystkich, który kochają muzykę na żywo do kolumnady Parku im J. J Haffnera w Gdańsku-Brzeźnie.

 

Wstęp wolny.