Ferie na Lodowisku Miejskim

Jesteś tutaj

Written by tomasz.hildebrand On the

Lodowisko Miejskie w Gdańsku to bardzo popularny w sezonie zimowym obiekt miejski zarządzany od roku 2008 przez Scenę Muzyczną Gdańskiego Archipelagu Kultury. W tym sezonie wystartowliśmy 26.11.2016, zapraszamy do 05.03.2017 roku.

Każdego roku z myślą o mieszkańcach Gdańska i okolic przekazujemy do dyspozycji miłośników zimowego szaleństwa pełnowymiarową taflę, miejsce wspaniałej zabawy i rekreacji dla całych rodzin i grup zorganizowanych. Statystyki mówią same za siebie – obiekt w sezonie zimowym odwiedza od 100 000 do 150 000 tysięcy osób. Wykorzystując możliwości techniczne i potencjał przestrzeni, oprócz działalności stałej, pod czaszą pneumatyczną popularnie zwaną: „gdańskim balonem” organizowane są również cykliczne imprezy okolicznościowe m. in.: Mikołajki i Walentynki na Lodowisku. Obiekt zyskuje specjalnie na te okazje przygotowywane stylowe dekoracje, efektowne świetlne, aranżacje a w jego wnętrzu rozbrzmiewa muzyka na żywo. Zauważyliśmy również, że w ostatnim czasie, popularne stały się firmowe imprezy integracyjne.

Na uwagę zasługują, prowadzone przez Gdański Curling Club na specjalnie w tym celu wybudowanym torze, zajęcia z curlingu, inaczej zwane „szachami na lodzie”. Tę wyjątkową dyscyplinę uprawia zarówno młodzież, jak i dorośli.

Nasz obiekt zlokalizowany jest w samym centrum miasta (Plac Zebrań Ludowych), co zapewnia idealne warunki dojazdu zarówno dla osób zmotoryzowanych (sąsiedztwo Ronda Ofiar Katynia), dla których przygotowaliśmy 200 miejsc parkingowych, jak i dla osób korzystających z transportu publicznego (bezpośrednia bliskość przystanków tramwajowych, autobusowych i dworca PKP).

W 2016 roku nasz obiekt przeszedł gruntowany remont w celu poprawienia bezpieczeństwa naszych gości.

Wszystkich amatorów łyżew z Trójmiasta i okolic zapraszamy do stałego korzystania z naszych atrakcji. Ofertę naszą kierujemy zarówno do osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych.

Gwarantujemy atrakcyjne ceny świetną atmosferę i profesjonalnie przygotowaną taflę lodowiska. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia i serwis sprzętu. W okresie ferii lodowisko działa przez siedem dni w tygodniu, w tym czasie pierwsza jazda rozpoczyna się o godzinie 11:30 a ostatnia o 20:30. Zapraszamy.