Czesław Śpiewa&Arte dei Suonatori w Teatrze Leśnym

Jesteś tutaj

Written by tomasz.hildebrand On the

 

27 maja o 19.00 zapraszamy wszystkich fanów dobrej rozrywki na Wielką Majówkę z Czesławem Mozilem w Teatrze Leśnym, ul. Jaśkowa Dolina 45, Gdańsk Wrzeszcz. 

Rusza trasa koncertowa polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Tym razem barwny ensemble multinstrumentalistów Czesława Mozila zagra z polską orkiestrą barkową o międzynarodowej renomie. Arte dei Suonatori, prawdziwi mistrzowie muzyki dawnej, mają na swoim koncie kilkanaście płyt i kilka prestiżowych nagród muzycznych.

Koncert Czesław Śpiewa&Arte dei Suonatori to orkiestrowy rozmach połączony z awangardową fantazją na temat współczesnej muzyki popularnej. Obowiązkowa pozycja nie tylko dla miłośników scenicznego luzu w wydaniu niepokornych Duńczyków, ale także nie lada gratka dla prawdziwych melomanów.

 

Na koncercie pojawią się piosenki z pyty „Księga Emigrantów, cz.2”, która miała premierę w marcu 2017. Słodko-gorzkie teksty Michała Zabłockiego swobodnie łączą żartobliwą narrację z dużą dawką autoironii. Tytuły i treść piosenek nawiązują do znanych i lubianych przez wszystkich Polaków wierszy oraz popularnych rymowanek z lat dziecięcych: „Mam trzy latka”, „Lokomotywa”, „Kaczka”.

Nie zabraknie również znanych przebojów zespołu Czesław Śpiewa, jak i utworów z muzyki klasycznej.

 

Szorstki dźwięk instrumentów historycznych  i nostalgiczne brzmienie akordeonu Czesława Mozila – to po prostu trzeba usłyszeć!

Bilet: 5 zł

 

--------------

Organizator: Winda – Gdański Archipelag Kultury

Wydarzenie współtworzone przez Scenę Muzyczną GAK

 

Wydarzenie w ramach

JUBILEUSZU 50-lecia Gdańskiego Archipelagu Kultury

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Gdańska

 

patroni medialni: Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, www.gdansk.pl, TVP Gdańsk