Benefis Waldemara Nocnego w "Wyspie Skarbów"

Jesteś tutaj

Written by tomasz.hildebrand On the

"Wyspa Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury
i Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej zapraszają 21 października 2016 (piątek), o 17:00 na Jubileusz 35-lecia twórczej pracy literackiej WALDEMARA NOCNEGO - pisarza, historyka, pedagoga i marzyciela wody...

Waldemar Nocny - urodził się w Gdańsku w 1951 roku, ukończył Uniwersytet Gdański, wydział historyczny. Pracował w administracji rządowej, samorządowej i oświacie. Zasłużony działacz dla popularyzacji Gdańska, a w szczególności Wyspy Sobieszewskiej.

Jest autorem zbioru opowiadań "Trzynasty kilometr" oraz powieści "Reguła trzech" (w dwóch tomach), "Do wkrótce" i "Kobiety". Zapoczątkował cykl publikacji historycznych ukazujących się w serii dzielnic Gdańska: "Brzeźno", "Nowy Port", "Stogi", "Wyspa Sobieszewska", "Jelitkowo", "Letnica".
Autor książek: "Trzecie Ujście Wisły", "Jelitkowo na dawnej pocztówce", "Kobiety", "Plaże i kąpieliska Mierzei Wiślanej". Jego teksty literackie zamieszczał m.in. "Autograf", "Pomorze" i "Tygodnik Kulturalny".

Podczas benefisu odbędzie sie uroczystość wręczenia
Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury

W trakcie uroczystego wieczoru pisarz zaprezentuje swoje najnowsze wydanie dostępnej do nabycia książki "Trzynasty kilometr".

"Trzynasty kilometr" Waldemara Nocnego to osiem powiązanych ze sobą tematycznie opowiadań. Akcja rogrywa się na wyspie rybackiej położonej u ujścia Wisły do morza. Nakreślone w tej książce losy bohaterów, a właściwie tylko epizody z ich życia, ukazują surowa, powojenną rzeczywistość z jej konfliktami i pogmatwaniami. Autor nie stroni od poruszania spraw drażliwych, wstydliwych i kontrowerysyjnych. "
- z recenzji Jerzego Sampa

Strona wydarzenia:
http://wyspaskarbow.gak.gda.pl/impre…/…/1021/date/2016-10-21
Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej

Wstęp wolny.