Święta, święta, a po świętach.. ferie.

Jesteś tutaj

Written by tomasz.hildebrand On the

Idą święta, właściwie w całym Gdańsku, jak grzyby po deszczu pojawiają się ozdoby, choinki, stroiki, nie inaczej jest też w GAK. Zaczynamy na Wyspie Sobieszewskiej 1 grudnia warsztatatmi "Ozdoby świąteczne inspirowane Gdańskiem". 5 grudnia zapalone zostaną światełka na gdańskiej choince, oczywiście z udziałem placówki GAK z Zaspy "Plama", tego samego dnia w "Projektorni", ul. Dworska spotkanie z Mikołajem. Zapraszamy na liczne koncerty kolęd, spotkania opłatkowe, wystawy szopek i ozdób świątecznych. 18 grundnia z udziałem "Plama" GAK zorganizowana będzie Wigilia Gdańska na Długim Targu. Zbliżają się również ferie zimowe, nasze placówki wzorem lat ubiegłych w styczniu 2017 organizują atrakcyjne zajęcia. Nie zabraknie sprawdzonych aktywności, jak chociażby zajęcia artystyczne dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat czy Bal Przebierańców w Projektornii GAK. W 2016 roku w tej placówce GAK w Brzeźnie największą popularnością cieszyły się „Ferie z klubem” jako tygodniowy program zajęć, dotyczący zagadnienia, jakim jest ciepło-zimno. W tym roku uczestnicy zajęć najbardziej zachwycili się: spotkaniem z pisarką Anną Czerwińską-Rydel, wizytami w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni, w Straży Pożarnej „Florian” oraz w Elektrociepłowni w Gdańsku. Dużym zainteresowaniem cieszyło się też spotkanie ze sportowcami klubu „Stoczniowiec”. Odbyły się także ciekawe zajęcia z wykorzystaniem klocków lego. Dzieci dowiedziały się na czym polega przygotowywanie i prezentowanie prognozy pogody. Uczestnicy wykazali się niezwykłym zaangażowaniem i kreatywnością, tworząc filmy z prognozą pogody, które następnie zaprezentowano rodzicom na podsumowanie zajęć wokół tematu ciepło-zimno.

Stacja Orunia, ul. Dworcowa 9, planuje  interdyscyplinarne zajęcia twórcze, dzięki którym dzieci poznają różne dziedziny sztuki. Będą mogły odkryć swoje talenty i ciekawie spędzić czas ferii zimowych. W ramach zajęć  w Stacji Orunia dzieci wezmą udział w następujących warsztatach twórczych: plastycznych, kreatywnych, ceramicznych, projektowych, muzycznych, ruchowych, rękodzieła. Inspiracji do działań twórczych dostarczy nam sztuka, kultura i różni artyści. Zajęcia prowadzą artyści, animatorzy kultury i pedagodzy. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat. Odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-15.00.

„Plama” GAK jak co roku przygotowała na czas zimowych ferii ofertę ciekawych zajęć artystycznych. Wszystkich tych, którzy chcieliby stworzyć własnoręcznie zaprojektowaną i wykonaną formę z gliny, zapraszamy na warsztaty z ceramiki. A tych o nieokiełznanej wyobraźni zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach plastycznych, gdzie będą mieli okazję spróbować swoich sił w dowolnej technice. Ponadto pod okiem pani Hanny Kośmickiej będzie można stworzyć własną pacynkę. Nie zabraknie też filmowych wrażeń – dwa razy w tygodniu będą obywać się seanse kinowe przygotowane z myślą o młodych widzach.

Scena Muzyczna Gdański Archipelag Kultury w 2016 roku zaproponowała między innymi zajęcia taneczno –ruchowe, w których udział wzięło 120 osób. Oferta została rozbudowana o zupełnie nowe aktywności, dzięki czemu przed rozpoczęciem ferii był już komplet uczestników. Ferie zakończono finałowym pokazem z udziałem uczestników zajęć co zostało uwiecznione w specjalnie nagranym na ta okazję filmie video. Zajęcia, które cieszyły się największym zainteresowaniem Scena Muzyczna zaproponuje również w 2017 roku.